Hieman Kepuakin mukaan, niin tulisi Sininen Perusmulta. Rkp haluaa myös mukaan, niin tulisi Ruotsalainen Sininen Perusmulta.
Kokoomus ja Perussuomalaiset
Anonyymi-ap
11163
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei Kepua enää muualle kuin sontatunkiolle.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#176830822
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Tuolla kokoonpanolla kaikki palkkatyötä tekevät duunarit kuolee nälkään, eläkeläisistä ja sairastuneista työttömistä puhumattakaan. Ahneiden veronkiertäjä yrittäjien puolueita.
Näyttäisi, että Sipilän hallituksen aikana reaaliansiot nousivat reippaasti 2015 alkaen.
https://labore.fi/julkaisu/tyontekijoiden-ansiokehitys-ja-tehdyt-tyotunnit-yksityisella-sektorilla/
Noku mutku mutkun mutku
Kokoomuksen kavereita ovat Perussuomalaiset. Muut Kokoomuksen tukipuolueet myös.
Kokoomus säästää ja kerää kansalta kaikki irtoavat rahat valtiolle.
Kyllä on vaikea kuvitella, että kokoomus ja perussuomalaiset voisivat olla samassa hallituksessa. Jos näin kävisi silloin kokoomuksen tulisi muuttaa perusteellisesti poliittista linjaansa. Kokoomus on vain suuren rahan pelimiesten puolue kun taas perussuomalaiset ajavat suomalaisten vähäväkisten ja työtätekevien asiaa. Perussuomalaiset on isänmaallinen työväenpuolue ilman sosialismia ja pakkovaltaa.
Suomesta pitäisi tehdä välittömästi mahdollisimman vähän ulkomaalaisia pummeja houkutteleva paikka koska heitä on jo täällä aivan liiaksi aiheuttamassa hirveää tuhoa omien sossupummien lisäksi. Tällöin olisi mahdollista alkaa tekemään jotain hyvää varsinaisten suomalaisten eteen, vanhusten, lasten ja sairaidenhoitohan on kriisissä jo ja koulut sekä kadut muuttumassa apinatarhoiksi. Persut ainoana voi tämän toteuttaa jos Kokoomus tulee järkiinsä. Suomeen ei tarvita myöskään uutta halpatyöluokkaa ja kielitaidottomia hoitajia jota Kokoomus tällä hetkellä olisi haluamassa. Paljon riittää tehtävää mutta enää ei tarvita velalla loisivia sossuja eikä vihreää siirtymää. Ja vähiten Kepua.
Suomessa on 235 000 työtöntä, joista isoa osaa ei työ ja koulutus kiinnosta, koska demarit ja kommarit jakaa niin hyviä tukiaisia. Työpaikkoja on avoinna 136 000, joihin on pakko hommata väkeä maailmalta, että mummot tulee hoidettua ja paikat putsattua.
Perussuomalaiset ei aja nykyään palkkaduunarien ja vähäosaisten asioita yhtään. Yhtä kapitalisti verokeinottelija yrittäjien puolue sekin on kuin kokoomus ja kepu.