Äänekoski tarvitsisi ravintolan joka olisi säänöllisesti myös iltaisin auki. Josta saisi myös viikonloppuisin ruokaa,muutakin kuin vohvelia.
Ravintolan
23
722
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö nesteellä enää tuota säväreitä
- Anonyymi
Pitsaa saa se riittää
- Anonyymi
Menes hakemaan äässhh marketista euron roiskeläppä 😅🤣
- Anonyymi
Äänekoski täynnä ruokaloita, monta vielä tarvii että varastettu luottokorttisi toimisi jossain
- Anonyymi
Mene suolahteen syömään narkkien sekaan
- Anonyymi
Willessä on käytössä ala carte lista.
Sieltä kyllä saa liha-, kala-ja kasvisannoksia myös iltaisin.- Anonyymi
Paitsi viikonloppuisin vain vohveleita. Auki miten sattuu
- Anonyymi
Burger kingi Äänekoskelle niin muuta ei tarvita
- Anonyymi
baarista nännipitsaa, siitä merguriuksen talosta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
baarista nännipitsaa, siitä merguriuksen talosta.
Ai siitä räkälästä nännipitsaa..
- Anonyymi
Ei tänne haisevaan muuttotappiopaikkakuntaan ole mitään Burger Kingiä tulossa...
- Anonyymi
Koskikeskuksen ulko-oven pielessä vaan loistaa iso Ravintola kyltti. Kutsuun vaan ei ole vastattu.
Vai saiko tää muunmaalainen omistaja aikoinaan nimetä kuppilansa tuollai. Varmaan mallia joistain turistikohteista joissa tummat karvakäpälät ovat sisäänheittäjinä. - Anonyymi
Äänekosken parhaat ruuat saa lihatiskiltä
- Anonyymi
Äänekoskella on ollut ruokaravintoloita ,mutta kun ei ole riittävästi käyttävää asiakaskuntaa niin eivät kauan ole.
Esim. Rosso ei tänne tule koska asukaspohja on liian pieni.
Miten Koskikeskuksen seinässä lukee ravintola?
Tuo pulju on kaukana ravintolasta, valikoima minimaalinen ja palvelu ala-arvoista. - Anonyymi
Hirvaskankaan abc.yötä päivää auki.ettette työ äänettömän äänekosken ,tehtaan hajuja ihannoivat ,muuta tarvitse.
- Anonyymi
Perustapa uusi ravintola Äänekoskelle. Palkkaa kokki ja tarjoilija ym. Pidäpä sitä auki joka päivä viikonloput mukaan lukien. Minä lupaan tulla syömään ainakin kerran joku sunnuntai. Ilmoita sitten vuoden kuluttua, jaksatko vielä jatkaa kivuliasta taivalta. Tuossa touhussa tulee nimittääin olla kiinni joka päivä aamusta ilttaan. Oletko valmis yrittämään?
- Anonyymi
Näillä energian hinnoilla vanhatkin sulkeutuu.
- Anonyymi
Willestä sai vielä joulukuulla ilta kahdeksaan saakka monenelaista hyvää ruokaa, mutta harmi vaan se on ainakin tammikuun kiinni. Toki ymmärrän, että että yrittäjät tarvitsevat välillä taukoa, että jaksavat taas painaa täysillä.
- Anonyymi
Shelliltä saa parhaat ruoat
- Anonyymi
Niin kauan kun Shellillä ja Nesteellä annetaan tieyttyjen köörien ja paskanpuhujien koontua tavallinen asiakaskunta kiertää kaukaa.
Tämä on taas omistajan asia. - Anonyymi
Suolahteen avautuu uusi ravintola hotellin yhteyteen. Äänekoskelainen yrittäjä siirtyy Suolahteen. Kerran näinkin päin.
- Anonyymi
Onko siellä tarjolla sultsinoita ja tsupukoita?
- Anonyymi
Opettele ite tekemäön ruokasi,.eikö taidot riitä siihenkään
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sille jollekin, tunnistat kyllä
Etkö kuitenkin huomannut, kuinka välitän ja olen hyvä sinua kohtaan? Se, että olet itse kuin mikäkin omahyväinen, ainakin tässä leikissämme, miten sin3292608Tupoksen koulun oppilaan putoaminen - onnettomuus?
Kalevassa aamulla uutinen yläkoululaisen putoamisesta koulutiloissa Tupoksella. Rehtori ei avaa asian taustoja - miten tämä on voinut olla mahdollista332230Asbergerihmiset
Tuossa ehkä olen törmännyt livenä Asberger-ihmiseen ja kuullut nyt parilta naiselta, että millainen on mahdollinen asberger-oireyhtymää kärsivän ihmis220905Kerrotaanko maailmalle oikeasti Venäjän ja Ukrainan sodan syistä
Vaikka kuinka yritän olla kartalla edes vähän niin silti on koko ajan pimenossa se syy, miksi Venäjä hyökkää Ukrainaan.. Ei tätä kerrota uutisissa. K350837- 42779
Jasminilla uuis kulta
personal trainer ja elämä hymyilee. https://www.seiska.fi/Kotimaa/Jasmin-Mantyla-ero-ja-uusi-rakas/1182613?undefined55722- 45676