Olen lukenut netistä juttuja ettei pidä itse mennä vaihtamaan sähköauton renkaita.
Minä opiskelen sähköasentajaksi ja keväällä saan päättötodistuksen niin voinko minä vaihtaa renkaat kun olen sähköasentaja?
Sähköauton renkaiden vaihto
14
314
Vastaukset
- Anonyymi
Sähköautossa ei ole renkaita. Siinä on pyörät.
- Anonyymi
Audissa on olympiarenkaat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Audissa on olympiarenkaat.
Osui ja upposi kjäh kjäh 🤣😅
- Anonyymi
Polkupyörä on pyörä. Missäs Jyväskylässä on pyöräliike? Jos sellainen löytyy niin onko siellä pyöräkone?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osui ja upposi kjäh kjäh 🤣😅
Perähikiäläinen on näemmä löytänyt oman palstansa🤥👍
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perähikiäläinen on näemmä löytänyt oman palstansa🤥👍
Vain unelmissas onneton
- Anonyymi
Poliisi järjestää keväisin pyöräratsioita. Mulla on autotallissa hyllyllä pyörärauta.
- Anonyymi
Vain unelmissas onneton
- Anonyymi
Polkupyörä on kansan suuhun pinttynyt termi liikuntavälineestä jota liikutetaan ketjun avulla. Laitteessa ei edes ole pyöriä, vaan pinnavanteet ja kumit.
- Anonyymi
Ei minun pyörä liiku mihinkään vaikka siinä on ketjut. Tuolla se autotallin nurkalla on eikä liiku mihinkään eli ei pyörä voi liikkua ketjun avulla.
- Anonyymi
Onko autossa sitten ohjausrengas? Kansankielellä ratti.
- Anonyymi
Mees nyt pilipali poju muualle satuilemaan
- Anonyymi
Autoa ohjataan ohjauskehää keskiönsä ympäri käsin pyörittämällä. Kysehän on aistinvaraisesta toiminnasta, jossa silmät välittävät aivojen kautta lihaksistolle käskyjä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1584475Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville714219Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.133376Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1312988- 1872699
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa391777- 671505
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka591503Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1161233IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih181175