Kaipaisin jonkinlaisia vertaiskokemuksia, sekä heteroilta, että bi/lesbonaisilta.
Olen elämäni aikana muutaman kerran ihastunut naiseen ihan vaan omien ajatusten tasolla. Nyt olen taas ihastunut, mutta en pääse yli tästä naisesta. Syy lienee se, että saan häneltä jonkinlaista vastakaikua, vaikka se todennäköisesti on ihan kaverillista. Tapaamme satunnaisesti, mutta välillä useammin musiikkiharrastuksen parissa. Soitamme eri instrumenttia, mutta välillä on yhteisiä projekteja, jolloin harjoittelemme yhdessä useammin. Olen aina viihtynyt hänen seurassaan ja pitänyt hänestä, mutta nyt kaikkien koronarajoitusten loputtua hän on yhtäkkiä spontaanisti alkanut halata minua joissain tilanteissa jne. Siis ihan tilanteissa, mihin se sopii, mutta missä tavallinen suomalainen ei halailisi 😂 Lisäksi tämäkin on varmaan vain hänen tyylinsä, mutta hän reagoi usein täällä facebookissa minun päivityksiini sydämellä, ollen usein ainut joka niin tekee.
Tiedän hänen elävän ihan heterosuhteessa, ja itse olen hiljattain eronnut miehestäni.
Ensimmäinen kysymys, mihin kaipaan kommentteja onkin, että onko kellekään käynyt niin, että kahden "näennäisesti heteronaisen" välille on syttynyt rakkaussuhde 🤔
Toinen on sitten se, että koen siis vetoa häneen, ja katsoessani hänen kuviaan en malta lopettaa, koska hän on niin kaunis. Mutta sen pidemmälle en osaa ajatella fyysisesti mitään. Haluaisin ehkä vähän fantasioida hänestä, mutta nope. Aivot sanoo "tiedostoa ei löydy". Versus että alastomasta miehestä, ja heteroseksistä fantasioiminen onnistuu heti.
Toinen kysymys on siis, että onko tämä aivojen keino kertoa, että olen kuitenkin vaan läpihetero 😂 vai miksi näin käy..
Vertaistukea naiseen ihastuneelle
Anonyymi-ap
0
261
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup272754Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1202652Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua342161Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.592043Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu4081595- 601123
- 2591049
- 541047
- 151966
- 45938