Cadetin SM sarja

Anonyymi-ap

Hieno, että Akk lajipäällikkö on ajanut tällaisen cadetin SM sarjan käyntiin ensi vuodelle. Voiko olla järjettömämpää, että 6 vuotiaat ajaa valtakunnallista sarjaa. Onhan toi nyt aivan älytöntä. Silläkö Suomen karting nousee? Mites kustannukset? Nouseeko? Mites sylinterien viilaukset, nouseeko? Entä Iltalehtien uutiset kuinka ”meidän Mikko-Petteri voitti cadetin mestaruuden ja nyt tähtäimessä formulat. Oikeasti tämä on hulluin asia mitä akk on tehnyt pitkään aikaan. Kuvastaa osaamisen tason.

5

1601

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No eihän cadetti mitään SM sarjaa aja vaikka samoissa kilpailutapahtumissa R95 SJM arvosta ajaakin. Ei sekään järkevä päätös ollut millään tasolla, mutta ei nyt sentään tahallisesti sotketa asioita.

    • Anonyymi

      Cadet ei aja edes CUP mestaruudesta.

    • Anonyymi

      Onko kuinka paljon kuskeja lähdössä tähän Raket sarjan viimeiseen kauteen Suomessa?

      • Anonyymi

        Näyttäs että aika moni, nyt kun minissä alettiin virittään ja koneet maksaa 3 krt enemmän kuin raketin paketti niin kyllä harrastajien on pakko valita edullisin vaihtoehto.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      45
      3243
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      933
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      810
    4. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      780
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      714
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      14
      672
    7. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      611
    8. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      21
      601
    9. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      42
      580
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      559
    Aihe