Cadetin SM sarja

Anonyymi-ap

Hieno, että Akk lajipäällikkö on ajanut tällaisen cadetin SM sarjan käyntiin ensi vuodelle. Voiko olla järjettömämpää, että 6 vuotiaat ajaa valtakunnallista sarjaa. Onhan toi nyt aivan älytöntä. Silläkö Suomen karting nousee? Mites kustannukset? Nouseeko? Mites sylinterien viilaukset, nouseeko? Entä Iltalehtien uutiset kuinka ”meidän Mikko-Petteri voitti cadetin mestaruuden ja nyt tähtäimessä formulat. Oikeasti tämä on hulluin asia mitä akk on tehnyt pitkään aikaan. Kuvastaa osaamisen tason.

5

1616

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No eihän cadetti mitään SM sarjaa aja vaikka samoissa kilpailutapahtumissa R95 SJM arvosta ajaakin. Ei sekään järkevä päätös ollut millään tasolla, mutta ei nyt sentään tahallisesti sotketa asioita.

    • Anonyymi

      Cadet ei aja edes CUP mestaruudesta.

    • Anonyymi

      Onko kuinka paljon kuskeja lähdössä tähän Raket sarjan viimeiseen kauteen Suomessa?

      • Anonyymi

        Näyttäs että aika moni, nyt kun minissä alettiin virittään ja koneet maksaa 3 krt enemmän kuin raketin paketti niin kyllä harrastajien on pakko valita edullisin vaihtoehto.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      243
      4203
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      117
      2659
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2412
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1446
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1446
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1189
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1107
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      973
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      966
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      941
    Aihe