t naapurin masa oikein ankeaa uutta vuotta sulle.
Adolf vitun hitler
9
88
Vastaukset
- Anonyymi
Mitäs jos hakisit apua itsellesi muualtakin kuin täältä?
- Anonyymi
Mitäs jos menisit hoitoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitäs jos menisit hoitoon.
Mene muualle sekoilemaan.
- Anonyymi
Sieg Heil!!! Aatu sai Saksassa aikaan täystyöllisyyden. Tehtiin autobaanoja yms. Massatyöttömyys vaihtui täystyöllisyyteen. Ei ollut mikään paskahousuvässy, kuten nykyiset veteläpersepoliitikot.
- Anonyymi
Aatun jäljiltä Saksa olikin loistavassa jamassa juu...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aatun jäljiltä Saksa olikin loistavassa jamassa juu...
Kyllä oli. Saksan teollisuuden perusta luotiin silloin ja vahvistettiin pohjatyöllä nykyiseen loistoonsa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä oli. Saksan teollisuuden perusta luotiin silloin ja vahvistettiin pohjatyöllä nykyiseen loistoonsa.
Aatun jäljiltä Saksa oli pommitettu maan tasalle ja jaettu kahtia, toista puolta valvoi ryssä ja toista jenkit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aatun jäljiltä Saksa oli pommitettu maan tasalle ja jaettu kahtia, toista puolta valvoi ryssä ja toista jenkit.
Saksan uudelleenrakennus loi nykyisen teollisen ylivoiman ja saksalaisten yritysten menestyksen. Paljon uutta luotiin tyhjästä ja Saksan uudelleenrakentaminen auttoi tässä paljon. Syntyi jopa uusia teollisuudenaloja.
- Anonyymi
Saksan autoteollisuus saa kiittää Aatua jonka käynnistämän projektin johdosta keksittiin kuplavolkkari. Sitä valmistettiin miljoonia kappaleita ja se aloitti Saksan autoteollisuudenkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.677916Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m815997Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,765482Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot655387Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094667Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1162408Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41291Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61267Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa421109Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471062