Nettipokerin tuntevat tietävät jo sen, että tietokoneohjelma eli random number generator (RNG) valitsee jakoon ja käteen tulevat kortit siten, että huonot pelaajat voittavat hyviä pelaajia todennäköisemmin ja päinvastoin.
Näin ollen yhtiön softa valitsee sen, kuka milloinkin voittaa. Jos teet laskelman siitä, millä todennäköisyydellä häviät ns. isot potit ja olet hyvä pelaaja, niin huomaat, että häviät ne reillusti yli 50 % todennäköisyydellä, vaikka voiton todennäköisyys olisi oddisen mukaan siinä vaiheessa kättä 57 % niin kuin minulla on ollut.
Huomaat myös aivan järjettömiä ohivetoja ja ansoja, jotka eivät mitenkään sovi todennäköisyyden piiriin. Saatat hävitä yhden session aikana jopa 100 % käsistä, joiden voiton todennäköisyys on ollut yli 50 %. Silloin häviät myös pienet potit, et vain isoja. Potti on iso, kun olet sijoittanut siihen 20-25 % sisäänostosta pelialustasta riippuen.
Mielenkiintoista on myös se, että lähes kaikki saitit toimivat samalla tavalla eli huijaavat hyviltä pelaajilta rahat samalla kun pitävät huonoja riippuvuudessa antamalla heille ansaitsemattomia voittoja yli määrän. Ei ihme, että hyvät pelaajat vähentävät pelaamistaan ja jopa lopettavat sen kokonaan näiltä saiteilta.
Yhtiön softa päättää sen, kuka voittaa
Anonyymi-ap
3
1785
Vastaukset
- Anonyymi
Puhun siis keskinkertaisesta voiton todennäköisyydestä kun sanon 57 %. Yksittäisiä käsiä olen hävinnyt tässä vaiheessa kusetusta jopa 94 % todennäköisyydellä ja toistuvasti joka ikinen kerta, kun lähden mukaan isoon pottiin johtoasemassa.
- Anonyymi
Dark webistä saa softan jolla näkee toisten kortit. Minustakin tuli viimein pokeriammattilainen
- Anonyymi
Joku ne sinun rahasi myös voittaa. Ei voi olla niin, että kaikki vain häviävät ohivedoille. Tutustu varianssiin ja laita volyymia sisään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?722739Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,252488Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville422181Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.132016Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1111507- 1671363
- 521042
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa28984IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih16798Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois99791