Hylalla siivoaminen parasta

Anonyymi-ap

Minulla on ollut Hyla NST vesi imuri jo pari kymmentä vuotta ja vielä toimii. Vaikka se oli aika kallis ostettaessa, mutta on se hankkinut hintansa monin kerroin takaisin jo pelkällä puhtaudella.

Teetätin Hylalle huollon sen nimisessä firmassa kuin Hyla Jams, kun imuri rupesi temppuilemaan 15 vuoden jälkeen ja sain hankittua sieltä uuden vesiastiankin ja tietysti niitä ihania tuoksuja. Tykkään tuoksutella ja niitä tippoja on helppo laittaa Hylan vesiastiaan, kun siivoaa. Oli kyllä hyvää palvelua ja sen tiedot löytyvät netistäkin, jos joku Hyla tietoa kaipailee.

Minulla on karkeakarvainen saksanseisoja koira, jonka karvoja tahtoo löytyä sängystäni, lattioilta ym. Hylalla saa ne kyllä tosi nätisti pois siivottua ja ison olohuoneen matonkin. Ei ole tarvinnut viedä enää ulos mattoja tampattavaksi (oli muuten hirveetä hommoo jo niiden mattojen roudaaminen), vain pieni tuuletus matoille jos haluaa ja se on siinä. Ei haise koti ulolle.

Minusta Hyla on paras imuri ikinä, ei ole haisevia pölypusseja, eikä hankalia vesiastian pesuja ja mikä parasta, sillä saa pestyä likaiset sohvat ja matotkin, jos haluaa. Likaisen veden voi heittää viemäriin, josta se ei enää tule takaisin, niin kuin pölyn imurin pölyt tulevat pölypussista ja imurin raoista.

Pienen lapsen lapseni astma loppui siihen, kun hankkivat Hylan ja hänen sänkynsä viereen Hyla ilmanraikastimen. Ei poikaa ole sen jälkeen tarvinnut ambulanssilla kiidättää ensiapuun eikä putkia korviin. Mummollakin on turvallisempi mieli tällä hetkellä. Voi kun kansa tietäisi hankkia tämän Hyla vekottimen, tulisi elämä paljon terveemmäksi.

2

194

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onpahan vesi-imurilla ja lisävarusteilla hintaa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      355
      1491
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1216
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      117
      1097
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      861
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      847
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      822
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      470
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      40
      468
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      93
      451
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    Aihe