Olen siis 16-vuotias tyttö ja tutustuin hieman yli kuukausi sitten netin välityksellä 22-vuotiaasen mieheen. Tulemme hyvin toimeen, meillä on samanlaiset arvot ja haluamme samoja asioita tulevaisuudelta. Puhumme usein puhelimessa sillä välillämme on useamman sadan kilometrin matka ja vaikka emme vielä seurustele, olemme silti hyvin rakastuneita toisiimme :) Olen kertonut asiasta kavereilleni ja äidilleni, ja vastaanotto on ollut pääosin positiivista. Mies ei tosin ole vielä kertonut kenellekkään läheiselleen peläten asian aiheuttavan närää hänen ja perheensä välille.
Vaikka minua ja miestä ei ikäero haittaa ollenkaan, uteliaana haluaisin silti kuulla teidän mielipiteenne asiasta.
Vaikka minua ja miestä ei ikäero haittaa ollenkaan, uteliaana haluaisin silti kuulla teidän mielipiteenne asiasta.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei kai se rangaistavaa ole ellet ilmoita itse poliisille jos teette jotain intiimiä kanssakäymistä..Seurustelen yhteydessä se varmaan on aivan ok.Oletteko samasta maasta?
Kyllä, hän etelästä minä pohjoisesta :)
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17687934y
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
En näkisi tuossa mitään epäselvää, itse seurustelin aikoinaan 19 vuotiaan tytön kanssa ja itse olin 24 ja kaikki hyväksyivät sen.
Suojaikäraja on naisen kohdalla 16v, jos pari on iältään lähellä toisiaan eikä kehityksessäkään ole suurta eroa.
Eli ei tuo välttämättä ainakaan ole vielä laiton asia tai kovin pahakaan, teillä on 6v ikäeroa.
Eräs tuttuni läysi miehensä olleessan 16v ja heillä on 10v ikäeroa.
Ovat olleet todella kauan kimpassa ja heillä on 2 lastakin.
Ja minun entinen kihlattuni vaihtoi minut 27-vuotiaaseen jätkään tässä pari vuotta sitten, itse oli tuolloin 17v ja tämä tyyppi tosiaan 27v. Piru vie.
me kanssa vaimon kanssa tutustuttiin kun kuvio oli tuonlainen, siis ihan samat iät oli meillä kun teilläkin. Muistan kun alussa vanhemmat ja kaverit ja tuttavat vähän epäili ko. asiaa ja tuli vähän kuittia yms.... mutta hyvin ollaan pärjätty jo yli 20-vuotta. Ja kyllä me kuule tuossa iässä jo sekstailtiin jo edellisissä suhteissakin :)
Mutta tietty järki päähän kun ei livenä ole edes nähtykkään. Me kyllä tavattiin livenä silloin ihan alusta asti...