1. Kuuluuko Lievään älylliseen kehitysvammaan, että ei osaa kirjoittaa lyhyesti?
2. Unohtaa syödä säännöllisesti jolloin syö vasta illalla?
3. Sosiaaliset taidot ryhmässä nolla tasolla?
4. En osaa asua kolmea vuotta pidempään yhdessä asunnossa?
5. En osaa sitoutua pitkällä tähtäimellä työkeskus ryhmässä käymiseen, josta syystä Vammaissosuaali työntekijä sano, että ei suostu enää yrittää selvittää työkeskus ryhmää.
6. Voiko joku toinen jolla on Lievä älyllinen kehitysvamma todettu väittää, että minun raivokohtaus on Autismia?
7. Voiko muka joku kehitysvamma työntekijät väittää, että olen muka väärin saanut Lievän älyllisen kehitysvamman, jos en halua muokata omaa kehitysvamma sanaa ja olen kiinnostunut lukemaan kehitysvamma aiheisia kirjoja?
Miksi kukaan kehitysvamma psykiatri työntekijät eivät suostu laittaa Autismia Lievää Autismia jos kerran ohjaajat sitä mieltä, että Lievä älyllinen kehitysvamma nykyään väärin.
Kaverin naapuri joka kehitysvamma puolella töissä sano melkein kaikilla on nykyään väärin laitettu Lievä älyllinen kehitysvamma jotka ovat vaikeaa erottaa ADD/ADHD, Asperger eli Lievä autismin kirjon jutusta.
Meille pitäisi olla yksi yhteinen diagnoosi joka voisi olla Aivojen toiminta häiriö
Kuuluuko Lievään älylliseen kehitysvammaan?
Anonyymi-ap
2
261
Vastaukset 2
- Anonyymi
Mielestäni olet kehitysvammainen eikä mikään lievä tapaus..
- Anonyymi
Ei sinulla ole mitään kehitysvamma, sillä ei vammainen olisi edes ajatellut noita kysymyksiä .
Olet ihan tavallinen ihminen muiden ihmisten joukossa , ehkä herkkä ihminen
Mutta ajatuksesi ovat ihan normaaleja ajatuksia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271279
- 801164
- 77641
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...9588- 20553
- 47523
- 44495
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/115469- 41462
- 17460