Kusipäät pahoittavat mielensä myynnissä olevan yksityiskodin sisustuksesta

Anonyymi-ap

Sysmän kartano on myynnissä ja talon sisustustyyli ei miellytä netissä riekkuvia mulkkuja
Ettekö ymmärrä että se talo on yksityisessä omistuksessa, eikä,sen sisustustyyli kuulu tippaakaan yhdellekään ulkopuoliselle.

Omistaja maalatkoon talonsa sisältä vaikka kokonaan mustaksi jos niin haluaa, eikä siihen ole ulkopuolisilla nokan koputtamista.

14

1756

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pankki sen omistaa?

      • Anonyymi

        EI OMISTA!!!!! ÄLÄ PUHU JOS ET TIEDÄ !!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        EI OMISTA!!!!! ÄLÄ PUHU JOS ET TIEDÄ !!!

        Kysymyshän tuo olikin !


    • Anonyymi

      Ei ole nokan koputtamista.Mutta noita ikea keittiöitä......Karsii ostajia aika paljon kun joutuu purkamaan välittömästi ja vielä uutta.

      • Anonyymi

        Harvoimpa se ostettu, käytetty asunto, on täysin omaan mieleen ilman remppaa.


      • Anonyymi

        taitaa olla jonkun kilpailija kalustemerkin edustajan kommentti? Ikean keittiöt ovat tosi paljon mainettaan parempia, pesee monet kotimaiset. Kodinkoneethan vo ostaa mistä muualta vaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        taitaa olla jonkun kilpailija kalustemerkin edustajan kommentti? Ikean keittiöt ovat tosi paljon mainettaan parempia, pesee monet kotimaiset. Kodinkoneethan vo ostaa mistä muualta vaan.

        Juntit öyhöttää jostain Ikean keittiöstä ihan vaan periaatteesta koska Teboilin baarissa näin sanottiin.
        Kuitenkin kotoa löytyy vaimon live-love-laugh kliseet valkosine kalusteineen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        taitaa olla jonkun kilpailija kalustemerkin edustajan kommentti? Ikean keittiöt ovat tosi paljon mainettaan parempia, pesee monet kotimaiset. Kodinkoneethan vo ostaa mistä muualta vaan.

        Jaaha perinnöt myyntii


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jaaha perinnöt myyntii

        Sekin vielä, heti Ikean perintökeittiö myyntiin! TÖRKEETÄ!


    • Anonyymi

      En oo kusipää mut en arvosta kyseistä ratkaisua

    • Anonyymi

      Ainoa joka ei pahoittanut mieltään taitaa olla Jukka ite. Myynti-ilmoitus ainakin sai kohtalaisesti näkyvyyttä.

    • Anonyymi

      Eihä tuos ollu ku keittiöstä kai kyse?

    • Anonyymi

      Minusta olisi tosi kiva, jos Suomi 24 keskustelut olisivat asiallisia ja nimittelyt, haukkumiset jäisivät täältäkin joskus pois!
      Saa nähdä miten kevään -23 hallitusneuvottelut luontuu kun "tavankansalaiset" pääsee maalailemaan tulevaisuutta suomalaisille. Korvia jo valmiiksi kuumottaa, niin kuin tämän kulttuurihistoriallisesti arvokkaan Sysmän kartanon kohdalla käyty ala-arvoinenkin kommentointi!!!
      Kun kiinteistö on museoviraston suojeluksessa, saa kyllä kansalaiset arvostella sen korjaustapaa varsinkin kun omistaja itse myös teki julkiseksi remontointitapansa. Varmasti hän tiesi, mitä kritiikkiä saa kuulla! Kritiikkiä ja ohjeistusta peläten, hän ei halunnut ammattilaisia, museoviraston väkeä avuksi "entisöintiin", näin hän kertoi medialle!
      Kartanon ja kirkon lähimaastossa on tehty merkittäviä arkeologisia löytöjä, joten tiedoksi nyt kaikille kartanosta kiinnostuneille ja etenkin nykyiselle omistajalle! Kaikki historialliset löydöt(kiinteät muinaisjäännökset ovat Suomessa rauhoitettu). Laki velvoittaa ilmoittamaan niistä museovirastolle, olivat ne sitten vaikka omistamallasi pellolla tai "kartanosi" pihapiirissä. Tällöin on keskeytettävä puuhastelu kyseisessä paikassa ja annettava museoviraston ammattilaisten tulla dokumentoimaan esim. tehty esinelöytö.
      Suomalaiset osaavat jo tietämyksellään erottaa arkeologiset löydöt esimerkiksi maataloustyökaluista tms esineistä, joita on jäänyt pelloille ja pihapiiriin.

      Kaikki arkeologiset löydöt kertovat myös meidän suomalaistenkin historiasta, joten niiden omiminen tai tuhoaminen ei ole kenenkään etu. Käytössä olevat rakennetut kartanon paikat ovat kiinteitä muinaisjäännöksiä, mikäli paikalta tunnetaan ennestään kiinteitä muinaisjäännöksiä. Tämä koskee Isokylän kartanoa ja myös Sysmän kirkon ympäristöä!
      Asta Salmi

    • Anonyymi

      Ei kiinnosta jonkun etuoiketun daijuklovnin perintökartano. Pian meni myyntiin ku TAAS velkaa ympäri kyliä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      9
      1792
    2. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1175
    3. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      118
      1166
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      973
    5. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      220
      891
    6. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      63
      884
    7. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      756
    8. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      81
      753
    9. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      699
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      42
      653
    Aihe