Conan ST50 viritys

Anonyymi-ap

Hei.

Meikällä on 2020 vuosimallin Conan St50 kiinanihme. Tällä hetkellä siinä on nhrc:n putki ja 100-kokonen pääsuutin, mutta siinä on hyvin kova rajoitus, eikä kulje 45 kovempaa (ikään kuin jarruttaa, kun kierrokset nousee tappiin asti). myöskään rattaiden vaihto ei vaikuta. Kuinka sais rajottimen ohitettua? Ongelma on se, että tässä on ilmeisesti sähköinen kaasari (johon ei kuitenkaaan mene yhtään sähköjohtoa) ja on kuulema ecu-sytytteinen. Ei kuitenkaan siis ruiskumanki. Pitäisikö tässä olla cdi-boksi, tai voisiko asentaa nappirajoittimen?

apua!!!

9

4123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      voi asentaa nappirajoittimen,ecun musta johto.

      • Anonyymi

        Meneekö se magneton kopan alta siis impulssikäämistä sinne ecuun? Siis sama johto mikä menis normimankeis cdi:hin impulssikäämistä?


      • Anonyymi

        osaatko sanoo meneekö conan st50 125 lifan


    • Anonyymi

      Kaasariin menee pakoputken puoleltajohto joka nousee sieltä vaihdepolkimen puolelle ja siinä on sen sähköisen kaasarin toimintajohto. Mutta joo todella ärsyttävää kun ei kulje 51 lujempaa itselläkään edes alamäkeen ja ei myydä edes mitään rajoittamattoman ecuja.

    • Anonyymi

      Minulla oli sama mutta mei 15-40 väleillä 51 mutta otin muutamat johdot irti nii nyt menee tasaisella 70 ja alamäkeen 78. Lampun Kopasta otin violetin johdon irti ja keltapunaiden joka yhdistyy valkoharmaaseen ja sit rungon alta liittimestä keltapunaiden joka yhdistyy valkoharmaaseen oikean liittimen löydät seuraamalla eturattaalta lähtevää johtoa. Ja lampunkooasta näkee värit suoraa.

    • Anonyymi

      Aika outoa itsellä kulkee 53 km alamäessä.

    • Anonyymi

      Siinä kyllä taitaa olla jonkinlainen viritys mutta en ole itse siitä tietoinen että millainen viritys on.

    • Anonyymi

      itsellä on conan st50 2020. Menee 67kmh. Viritykset 15-42 välit, vaahtomuovinen ilmanputsari ja sitten myyjältä sain siihen sellaisen viri ecu boksin minkä takia rajoitukset lähti pois. Myyjä sanoi että se ecu vaikuttaa aika paljon noputeen.

    • Anonyymi

      onko conan st 50 2022 ruisku?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      90
      1757
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1242
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1123
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      71
      954
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      884
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      828
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      741
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      732
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      681
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      663
    Aihe