Hei.
Meikällä on 2020 vuosimallin Conan St50 kiinanihme. Tällä hetkellä siinä on nhrc:n putki ja 100-kokonen pääsuutin, mutta siinä on hyvin kova rajoitus, eikä kulje 45 kovempaa (ikään kuin jarruttaa, kun kierrokset nousee tappiin asti). myöskään rattaiden vaihto ei vaikuta. Kuinka sais rajottimen ohitettua? Ongelma on se, että tässä on ilmeisesti sähköinen kaasari (johon ei kuitenkaaan mene yhtään sähköjohtoa) ja on kuulema ecu-sytytteinen. Ei kuitenkaan siis ruiskumanki. Pitäisikö tässä olla cdi-boksi, tai voisiko asentaa nappirajoittimen?
apua!!!
Conan ST50 viritys
13
6023
Vastaukset
- Anonyymi
voi asentaa nappirajoittimen,ecun musta johto.
- Anonyymi
Meneekö se magneton kopan alta siis impulssikäämistä sinne ecuun? Siis sama johto mikä menis normimankeis cdi:hin impulssikäämistä?
- Anonyymi
osaatko sanoo meneekö conan st50 125 lifan
- Anonyymi
Kaasariin menee pakoputken puoleltajohto joka nousee sieltä vaihdepolkimen puolelle ja siinä on sen sähköisen kaasarin toimintajohto. Mutta joo todella ärsyttävää kun ei kulje 51 lujempaa itselläkään edes alamäkeen ja ei myydä edes mitään rajoittamattoman ecuja.
- Anonyymi
Minulla oli sama mutta mei 15-40 väleillä 51 mutta otin muutamat johdot irti nii nyt menee tasaisella 70 ja alamäkeen 78. Lampun Kopasta otin violetin johdon irti ja keltapunaiden joka yhdistyy valkoharmaaseen ja sit rungon alta liittimestä keltapunaiden joka yhdistyy valkoharmaaseen oikean liittimen löydät seuraamalla eturattaalta lähtevää johtoa. Ja lampunkooasta näkee värit suoraa.
- Anonyymi
Aika outoa itsellä kulkee 53 km alamäessä.
- Anonyymi
Siinä kyllä taitaa olla jonkinlainen viritys mutta en ole itse siitä tietoinen että millainen viritys on.
- Anonyymi
itsellä on conan st50 2020. Menee 67kmh. Viritykset 15-42 välit, vaahtomuovinen ilmanputsari ja sitten myyjältä sain siihen sellaisen viri ecu boksin minkä takia rajoitukset lähti pois. Myyjä sanoi että se ecu vaikuttaa aika paljon noputeen.
- Anonyymi
millaisen virit tei ecu boxii
- Anonyymi00013
Anonyymi kirjoitti:
millaisen virit tei ecu boxii
Jotain rajattomia saa netistä vaikea löytää merkki oli wantao
- Anonyymi
onko conan st 50 2022 ruisku?
- Anonyymi00014
Conan st 50 kymppipyörillä. Ecu joka poisti rajoitukset, eturatas 15 piikkiseksi ja on euro5 venttiilivälykset 0,10 molemmat plikka mittas GPS 70 kmh ja alamäkeen vähän enemmän.
- Anonyymi00015
jos vielä joku haluaa niin voin myydä sellaisen viri ecun kulkee noin 70kmh sitten riippuen muista virityksistä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1572542- 1592336
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee551983Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1181937Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."01640"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591374Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1921252Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää761036Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa204986Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.330947