Conan ST50 viritys

Anonyymi-ap

Hei.

Meikällä on 2020 vuosimallin Conan St50 kiinanihme. Tällä hetkellä siinä on nhrc:n putki ja 100-kokonen pääsuutin, mutta siinä on hyvin kova rajoitus, eikä kulje 45 kovempaa (ikään kuin jarruttaa, kun kierrokset nousee tappiin asti). myöskään rattaiden vaihto ei vaikuta. Kuinka sais rajottimen ohitettua? Ongelma on se, että tässä on ilmeisesti sähköinen kaasari (johon ei kuitenkaaan mene yhtään sähköjohtoa) ja on kuulema ecu-sytytteinen. Ei kuitenkaan siis ruiskumanki. Pitäisikö tässä olla cdi-boksi, tai voisiko asentaa nappirajoittimen?

apua!!!

10

4935

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      voi asentaa nappirajoittimen,ecun musta johto.

      • Anonyymi

        Meneekö se magneton kopan alta siis impulssikäämistä sinne ecuun? Siis sama johto mikä menis normimankeis cdi:hin impulssikäämistä?


      • Anonyymi

        osaatko sanoo meneekö conan st50 125 lifan


    • Anonyymi

      Kaasariin menee pakoputken puoleltajohto joka nousee sieltä vaihdepolkimen puolelle ja siinä on sen sähköisen kaasarin toimintajohto. Mutta joo todella ärsyttävää kun ei kulje 51 lujempaa itselläkään edes alamäkeen ja ei myydä edes mitään rajoittamattoman ecuja.

    • Anonyymi

      Minulla oli sama mutta mei 15-40 väleillä 51 mutta otin muutamat johdot irti nii nyt menee tasaisella 70 ja alamäkeen 78. Lampun Kopasta otin violetin johdon irti ja keltapunaiden joka yhdistyy valkoharmaaseen ja sit rungon alta liittimestä keltapunaiden joka yhdistyy valkoharmaaseen oikean liittimen löydät seuraamalla eturattaalta lähtevää johtoa. Ja lampunkooasta näkee värit suoraa.

    • Anonyymi

      Aika outoa itsellä kulkee 53 km alamäessä.

    • Anonyymi

      Siinä kyllä taitaa olla jonkinlainen viritys mutta en ole itse siitä tietoinen että millainen viritys on.

    • Anonyymi

      itsellä on conan st50 2020. Menee 67kmh. Viritykset 15-42 välit, vaahtomuovinen ilmanputsari ja sitten myyjältä sain siihen sellaisen viri ecu boksin minkä takia rajoitukset lähti pois. Myyjä sanoi että se ecu vaikuttaa aika paljon noputeen.

      • Anonyymi

        millaisen virit tei ecu boxii


    • Anonyymi

      onko conan st 50 2022 ruisku?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      92
      4047
    2. 61
      3349
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      160
      3042
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      66
      2995
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      77
      2486
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2306
    7. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      182
      2007
    8. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      28
      2004
    9. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      64
      1969
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      94
      1378
    Aihe