Roskisten käyttö

Anonyymi-ap

Röyhkeää!
Tänään keskellä päivää vanhempi pariskunta oli oikein autolla tuomassa roskiaan Askoniementien yksityiselle roskispaikalle.Jos on varaa ostaa tavaroita, täytyy olla varaa ja MORAALIA viedä roskansa ihan omaan pikku roskikseensa.

4

268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kävitkö heitä ystävällisesti tervehtimässä ja ohjaamassa oikealle roskikselle?

    • Anonyymi

      Alkuperäinen postaaja on kaikesta päätellen Askoniemen jätekimpan jäsen, koska pystyi tunnistamaan pariskunnan ei-jäseniksi. Tähän mennessä päättely on ollut yksinkertaista.

      Jotta ap osaisi neuvoa pariskunnan oikeaan osoitteeseen täytyisi hänen seuraavassa vaiheessa selvittää, asuuko pariskunta asemakaava- vai kaavoittamattomalla alueella.

      Ja MITÄ heillä oli pussissaan? Oliko energia-, kaatopaikka- vai palavaa jätettä? Oliko paperia vai paperi-kartonkisekoitusta? Oliko paristoja, akkuja, loisteputkia, maalia (kuivunutta vai juoksevaa?), oliko metallia? Oliko lasipurkkeja, lasiastioita, tasolasia? Oliko muovipakkauksia? Uusiokäyttöön soveltuvaa/soveltumatonta tekstiiliä? Biojätettä, jos oli, oliko keittiöjätettä vai puutarhajätettä?

      • Anonyymi

        No huh huh. Eka vastaus oli ihan riittävän selvä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No huh huh. Eka vastaus oli ihan riittävän selvä.

        "Eka vastaus oli ihan riittävän selvä." Mikä eka vastaus? Ai etgtä "viekää omaan pikku roskikseenne kun teillä kerran on ollut varaa ostaa tavaraa?"


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      181
      8407
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4558
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4118
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      54
      3572
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3136
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2880
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2586
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      36
      2325
    9. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      2046
    10. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2043
    Aihe