Kuljetusliike Janne Tiainen Oy

Anonyymi-ap

Kokemuksia talosta? Näky olevan juitsarin paikka auki kokkolassa.. Muutto keski-pohjanmaalle edessä ja kaipais vaihtelua ajohommiin vaan ei oo nimi tuttu eikä autoja tullut tienpäällä vastaan eikä nopealla haulla löydy sen kummemmin tarinoita liikelaitoksesta.

11

5438

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuttu talo. Veivaamista päällystön kanssa ja palkkaus huono. Palkat jää osittain maksamatta. En suosittele

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        😋 ­N­y­­m­f­­­o­m­­a­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17694475i

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Kannattaa kiertää kaukaa.

    • Anonyymi

      Palkat jää saamatta kokonaan tai osittain. Kierrä talo kaukaa

    • Anonyymi

      Kummia kommentteja? Sen mitä olin siellä töissä niin palkka tuli aina ajallaan ja sen verran mitä oli sovittu.

    • Anonyymi

      Palkka tulee sovittuna päivänä tilille, paljon on töitä. Joutuu joustamaan aika paljon mutta hekin joustavat tarvittaessa. Kova vaihtuvuus, työn hektisyys ei sovi kaikille. Hyvä työporukka ja yleisesti ottaen toimivat vehkeet.
      Tietenkin epäkohtiakin on, ei ole vielä sellaista puljua vastaan tullut jossa kaikki menis pilkulleen.

    • Anonyymi

      Hassua tosiaan. Oon töissä siellä nyt, toista vuotta jo. Palkat maksettu aina kuten pitää, töitä riittää ja joustavuutta tulee molemmista suunnista. Palkka on hyvä, Työ porukka on kiva ja töihin on aina mukava mennä. Päivät toki on pitkiä mutta se näkyy sitten tilinauhassa. Aika mukavaa hommaa kun sen vaan oppii. Ei oo olemassa sellasta työpaikkaa jossa ei joskus vituttais. Itse oon ollut tyytyväinen tähän firmaan.

      • Anonyymi

        Pääsislö kans töihin sinne


      • Anonyymi

        Pakko tarttua tähän kun kyseisessä firmassa olen työskennellyt 3 vuotta. Työporukka on kyllä loistava ja työ on mukavaa kuhan opit ensin useamman eri skannerin käytön. Mutta palkka ei ole hyvä kun työsopimus on 0h/80h 2vk (eikä suostuta normaalin 80h sopimuksia tekemään) joka johtanut siihen että alku aikoina kyllä töitä sai tehdä ja rahaa tuli tilille kiitettävästi mutta siittä jätetään kaikki lisät maksamatta(ilta/yö lukuunottamatta). Nykyään tilanne se että kuljettajia otetaan liikaa melkein jokaselle ajoreitille/ajoneuvolle nähden josta johtuu vajaat työviikot. Hyvä työpaikka jos haluaa kesätöitä tehdä mutta muuten ei voi suositella kun taas tämä "hyvä" joustavuus molemminpuolin on sitä että kun työvuorolistat tulevat perjantaina puolenpäivän jälkeen josta näkee seuraavan viikon vuorot niin voit toivoa vaikka vapaata jollekkin päivälle kunhan sitä toivoo hyvissä ajoin. Kun taas vapaapäivänä kun soitellaan että työkaveri sairaana pääsetkö töihin puhelu tulee ja suostut niin siitä ei makseta korvauksia että vapaapäivänä lähdet töihin. Lyhyesti sanottuna käteen jää kahdeltaviikolta vajaapalkka, työpäivät kestää niin pitkään kun lähetykset on jaettu ja jos et tee kun 8h päivän(koska ylitöitä ei makseta) saa siitä huutistelua kun jätetään tavaraa toimittamatta. Tässä talossa kun työskentelee on suositeltavaa tehdä toista työtä samaan aikaisesti jos haluaa leipärahaa käteen ja ahkerasti etsiä uutta työpaikkaa.


      • Anonyymi

        Asiallinen kommentointi - itsekin Kuljetusliike Tiaisesta vain posiitiivisia kokemuksia. Palkat tulevat kuten pitävät ja porukka on mukavaa. Kovasti on työtä, mutta se on ammatinvalinnan paikka, jos ei rahkeet riitä.


    • Anonyymi00011

      Erilaisia kuljetuksia olen tarvinnut tämän yrityksen toiminta-alueella, nyt on sanottava yksi parhaista. Aikataulut sovitun mukaisia, hinnat kilpailukykyisiä, kuljettajat avuliaita. Yksityisenä rahdin tarvitsijana voin olla erittäin tyytyväinen, että tämänlainen palvelu on olemassa. Sopii miettiä kuka tuo autottomalle jääkaapin kotiovelle huomiseksi...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1739
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      24
      1216
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      34
      1112
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      135
      933
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      704
    7. 77
      632
    8. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      629
    9. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      608
    10. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      571
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      528
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      502
    14. 36
      484
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe