On nämä vuokralaiset outoa porukkaa kun asunto halutaan vuokrata jolloin tietysti vuokranantaja lopettaa vuokralaisen etsimisen kerran vuokralainen löytyi. Sitten tehdään vuokrasopimus joka molempien on tarkoitus allekirjoittaa. Nyt vuokralainen ei sopimusta allekirjoita vaan ilmeisesti vielä etsii muita vaihtoehtoja uudeksi asunnoksi. Mielestäni muutama päivä on sopiva aika odottaa allekirjoitusta. Jos näin ei tapahdu niin sitten asunnosta on turha haaveilla. Tajuaakohan nämä idiootit että ne varastaa toisten aikaa ja haittaa asunnon vuokraamista.
Outo vuokralainen
2
698
Vastaukset
- Anonyymi
Jos itse olet asuntoa vuokraamassa. Sinun olisi pitänyt henkilölle sanoa sinulla on 1 päivä aikaa harkita vuokraatko asunnon tai asunto menen muille.Tylynpänä jos sopimista ei nyt synny? Niin asia raukeaa!Useimilla ihmisllä on niin sanottuja sijoitus asuntoja. Antaa ne vuokralle siten että kiinteistö huolto toimistot vuokraa sen/ ne.Pääkaupunki seutu ainakin.Ei tarvitse mennä kuin Helsingissä jonkun alueen osaketalojen nimi puls Huolto sivuille. Löytää sivuston vuokrattavat asunnot ja kaavakkeen asuntoa voi hakea. Niinpä moni huonon itsetunnon omaava hakee asunnon sitä kautta,kun erot,suhteet loppu ja ei omaa asuntoa. Kun saa asunnon.Julistaa on oma osake varsinkin naiset..Luulen pisteet nousee ihmisuhteissa !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p294977Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1564788Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2174784Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1194590Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133680Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192364Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32148- 661677
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241594- 1981305