Outo vuokralainen

Anonyymi-ap

On nämä vuokralaiset outoa porukkaa kun asunto halutaan vuokrata jolloin tietysti vuokranantaja lopettaa vuokralaisen etsimisen kerran vuokralainen löytyi. Sitten tehdään vuokrasopimus joka molempien on tarkoitus allekirjoittaa. Nyt vuokralainen ei sopimusta allekirjoita vaan ilmeisesti vielä etsii muita vaihtoehtoja uudeksi asunnoksi. Mielestäni muutama päivä on sopiva aika odottaa allekirjoitusta. Jos näin ei tapahdu niin sitten asunnosta on turha haaveilla. Tajuaakohan nämä idiootit että ne varastaa toisten aikaa ja haittaa asunnon vuokraamista.

2

626

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos itse olet asuntoa vuokraamassa. Sinun olisi pitänyt henkilölle sanoa sinulla on 1 päivä aikaa harkita vuokraatko asunnon tai asunto menen muille.Tylynpänä jos sopimista ei nyt synny? Niin asia raukeaa!Useimilla ihmisllä on niin sanottuja sijoitus asuntoja. Antaa ne vuokralle siten että kiinteistö huolto toimistot vuokraa sen/ ne.Pääkaupunki seutu ainakin.Ei tarvitse mennä kuin Helsingissä jonkun alueen osaketalojen nimi puls Huolto sivuille. Löytää sivuston vuokrattavat asunnot ja kaavakkeen asuntoa voi hakea. Niinpä moni huonon itsetunnon omaava hakee asunnon sitä kautta,kun erot,suhteet loppu ja ei omaa asuntoa. Kun saa asunnon.Julistaa on oma osake varsinkin naiset..Luulen pisteet nousee ihmisuhteissa !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      148
      3259
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      59
      2618
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      29
      2049
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      130
      1667
    5. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      83
      1494
    6. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      75
      1484
    7. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      365
      1435
    8. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1115
    9. Kerro mulle mitä pitäs tehdä

      Sun mielestä? Anna neuvo?
      Ikävä
      88
      1108
    10. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      90
      1079
    Aihe