On nämä vuokralaiset outoa porukkaa kun asunto halutaan vuokrata jolloin tietysti vuokranantaja lopettaa vuokralaisen etsimisen kerran vuokralainen löytyi. Sitten tehdään vuokrasopimus joka molempien on tarkoitus allekirjoittaa. Nyt vuokralainen ei sopimusta allekirjoita vaan ilmeisesti vielä etsii muita vaihtoehtoja uudeksi asunnoksi. Mielestäni muutama päivä on sopiva aika odottaa allekirjoitusta. Jos näin ei tapahdu niin sitten asunnosta on turha haaveilla. Tajuaakohan nämä idiootit että ne varastaa toisten aikaa ja haittaa asunnon vuokraamista.
Outo vuokralainen
2
769
Vastaukset
- Anonyymi
Jos itse olet asuntoa vuokraamassa. Sinun olisi pitänyt henkilölle sanoa sinulla on 1 päivä aikaa harkita vuokraatko asunnon tai asunto menen muille.Tylynpänä jos sopimista ei nyt synny? Niin asia raukeaa!Useimilla ihmisllä on niin sanottuja sijoitus asuntoja. Antaa ne vuokralle siten että kiinteistö huolto toimistot vuokraa sen/ ne.Pääkaupunki seutu ainakin.Ei tarvitse mennä kuin Helsingissä jonkun alueen osaketalojen nimi puls Huolto sivuille. Löytää sivuston vuokrattavat asunnot ja kaavakkeen asuntoa voi hakea. Niinpä moni huonon itsetunnon omaava hakee asunnon sitä kautta,kun erot,suhteet loppu ja ei omaa asuntoa. Kun saa asunnon.Julistaa on oma osake varsinkin naiset..Luulen pisteet nousee ihmisuhteissa !
- Anonyymi00003
Täysin samaa mieltä. Tänään yksi asuntoa etsivä teki oharit eli ei tullut sovitulle näytölle. Taas meni aikaa ja rahaa kun en ihan lähellä sijoitusasuntoani asu. Eikö nämä vajakit tajua että sijoitusasunnon omistajat eivät jaksa leikkiä vaan asunto on tarkoitus vuokrata kun vastikkeet kuitenkin pitää maksaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175053Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/912276- 1351978
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481848Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171620"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551246Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu110865Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48821Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.297799Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24644