usb paikat

ostin weppi kameran ja asensin sen ok.
mutta kone ei tunnistanut sitä kun oli kiinni takana olevassa usb paikassa, kun laitto sen edessä olevaan usb paikkaan niin tunnisti heti.

missä vois olla vika?

ja miksi se ei tunnistanut siellä takana olevassa?

ja nyt vaihtaa paikkaa taakse niin ei toimi?
8282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

toinen Usb-laite? Jos ei, niin tarkista emolevyn jumpperiasetus!

Äänestä
  • niin toimii tulostin.
    mitkä on jumpperi paikat?

    Äänestä

  • lol lol kirjoitti:

    niin toimii tulostin.
    mitkä on jumpperi paikat?

    niin voit unohtaa ne jumpperit!

    Äänestä

  • olisiko niin edessä 2.0 ja takana 1,0???
    ihmettelen jos näin on niin miksi ja miten se on mahdollinen??

    jos se weppi käyttää 2.0??? en tiedä

    Äänestä

...paikka, jossa ei toimi, on 'virraton' ja se se toinen 'virroitettu'. Tulostin toimii tällä logiikalla takaa siksi, että se ottaa virtansa oman virtalähteen kautta ja webbikamera usb-portin kautta...

-T

Äänestä
  • kiitti

    Äänestä

  • Vaikka en ole tuollaista kuullutkaan ennen,niin kuuulostaa järkevältä ajatukselta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lol lol kirjoitti:

ostin weppi kameran ja asensin sen ok.
mutta kone ei tunnistanut sitä kun oli kiinni takana olevassa usb paikassa, kun laitto sen edessä olevaan usb paikkaan niin tunnisti heti.

missä vois olla vika?

ja miksi se ei tunnistanut siellä takana olevassa?

ja nyt vaihtaa paikkaa taakse niin ei toimi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu