Iltalehden kuvat videot ei näy

Anonyymi-ap

Osa Iltalehden kuvista tai videoista ei näy vaikka laittaa javascriptin päälle ja kokeilee kaikilla neljällä eri koneella ja chrome/firefox/edge selaimella. Vain pelkkä musta ruutu. Olen tehnyt kaiken mahdollisen tyhjentänyt välimuistin nollannut chromen poistanut selaustiedot asentanut chromen uudelleen. Ei auta. Mitä vielä voi tehdä? Ja java on kyllä päällä.

18

608

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Iltalehden sivuja en juurikaan joka kuukausi käy edes vilkaisemassa, mutta nyt väittämäsi toimimattomuus herätti mielenkiinnon, ja kävin videoleikkeitä katsomassa.

      Mitään toimimattomuutta ei tullut vastaan. Selaimena suomenkielinen Chromium, järjestelmänä ihan joku muu kuin Ubuntu.

      • Anonyymi

        Windows-käyttö­järjestelmästä löytyi laaja ja vakava tieto­turvapuute, jopa NSA varoitti poikkeuksellisesti haavoittuvuudesta!!


    • Anonyymi

      Kyllä se windows on sitten toimimaton!

      • Anonyymi

        Monen mielestä epäonnistuneen Windows Vistan jälkeen Microsoftille oli paljon todistettavaa. Vastaus olikin kova: Windows 7:ää pidetään yleisesti ehkä kaikkien aikojen parhaana Windowsina yhdessä Windows XP:n kanssa.

        Käyttöjärjestelmä julkaistiin vuonna 2009, ja sen yleinen tukiaika päättyi tammikuussa vuonna 2015. Tämän jälkeen luvassa oli vielä viiden vuoden jatkettu tukiaika, joka tuli lopulta päätökseensä tammikuussa 2020.

        Windows 7:n suosio ja käyttöosuus oli edelleen niin kova, että Microsoft oli pakotettu jatkamaan käyttöjärjestelmän tukemista. Tosin maksullisena.


    • Anonyymi

      Vaihda FF tai Waterfox, sopivasti scriptejä sallimalla näkyy kaikki, mutta ei mainokset.

      • Anonyymi

        Waterfox räpellys on samantasoinen kuin Ubuntu, joten eikö liene heille ihan sopiva riesa muiden joukkoon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Waterfox räpellys on samantasoinen kuin Ubuntu, joten eikö liene heille ihan sopiva riesa muiden joukkoon.

        Ai niin, ja java täytyy muistaa asentaa kans.


      • Anonyymi

        Jos minä asennan FF:n tähän koneeseen, pitää iso veli huolen että näen tähtiä ainakin vähän aikaa, hui


    • Anonyymi

      Olet sotkeneut windowsisi jollain mainosestohaitakkeella.

    • Anonyymi

      javascriptit on ollut historiaa jo kymmenen vuotta!

    • Anonyymi

      tiedän johtuu siitä että palvelujen tqarjoqajilla on lusmu-virusvapaa käyttöä jarjestelmänsä itsellä hehehehheh

      Tyhmiä kuin Tommit heheheheh :DFD::

      • Anonyymi

        Tajuatkohan sinä itsekkään kuinka hölmöltä vaikutat, hehehehheh ...


    • Anonyymi

      Voi olla myös takana aika-vinkeitäkin-poliittisi-poliisimaisiqa itressejä, minkä takia ei saa ostaa tuotteita.

      Eli minkä taikia kampankäyntiä rajoitetaan Suomen valtion sisällä?

      • Anonyymi

        Älä vaivaa pikku päätäsi tuollaisilla ajatuksilla, olet jo muutenkin liian kaheli kirjoittelemaan.


    • Anonyymi

      Kaikki toimii moitteetomasti minulla Win8.1 ja Opera.

    • Anonyymi

      Anna se romusi jollekin ohi kulkijalle, sinusta ei sen käyttäjäksi ole.

      • Anonyymi

        mene sinä kommentteinesi roskiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        mene sinä kommentteinesi roskiin.

        Ei siinä ole mitään järkeä että apinan aivoilla oleva hamstraa koneita seisomaan tyhjänpanttina, parempi antaa vaan mennä eteen päin.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4347
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      111
      4169
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      40
      4082
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      65
      3927
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3364
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      66
      3255
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3221
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1592
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1521
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1120
    Aihe