Osa Iltalehden kuvista tai videoista ei näy vaikka laittaa javascriptin päälle ja kokeilee kaikilla neljällä eri koneella ja chrome/firefox/edge selaimella. Vain pelkkä musta ruutu. Olen tehnyt kaiken mahdollisen tyhjentänyt välimuistin nollannut chromen poistanut selaustiedot asentanut chromen uudelleen. Ei auta. Mitä vielä voi tehdä? Ja java on kyllä päällä.
Iltalehden kuvat videot ei näy
18
669
Vastaukset
- Anonyymi
Iltalehden sivuja en juurikaan joka kuukausi käy edes vilkaisemassa, mutta nyt väittämäsi toimimattomuus herätti mielenkiinnon, ja kävin videoleikkeitä katsomassa.
Mitään toimimattomuutta ei tullut vastaan. Selaimena suomenkielinen Chromium, järjestelmänä ihan joku muu kuin Ubuntu.- Anonyymi
Windows-käyttöjärjestelmästä löytyi laaja ja vakava tietoturvapuute, jopa NSA varoitti poikkeuksellisesti haavoittuvuudesta!!
- Anonyymi
Kyllä se windows on sitten toimimaton!
- Anonyymi
Monen mielestä epäonnistuneen Windows Vistan jälkeen Microsoftille oli paljon todistettavaa. Vastaus olikin kova: Windows 7:ää pidetään yleisesti ehkä kaikkien aikojen parhaana Windowsina yhdessä Windows XP:n kanssa.
Käyttöjärjestelmä julkaistiin vuonna 2009, ja sen yleinen tukiaika päättyi tammikuussa vuonna 2015. Tämän jälkeen luvassa oli vielä viiden vuoden jatkettu tukiaika, joka tuli lopulta päätökseensä tammikuussa 2020.
Windows 7:n suosio ja käyttöosuus oli edelleen niin kova, että Microsoft oli pakotettu jatkamaan käyttöjärjestelmän tukemista. Tosin maksullisena.
- Anonyymi
Vaihda FF tai Waterfox, sopivasti scriptejä sallimalla näkyy kaikki, mutta ei mainokset.
- Anonyymi
Waterfox räpellys on samantasoinen kuin Ubuntu, joten eikö liene heille ihan sopiva riesa muiden joukkoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Waterfox räpellys on samantasoinen kuin Ubuntu, joten eikö liene heille ihan sopiva riesa muiden joukkoon.
Ai niin, ja java täytyy muistaa asentaa kans.
- Anonyymi
Jos minä asennan FF:n tähän koneeseen, pitää iso veli huolen että näen tähtiä ainakin vähän aikaa, hui
- Anonyymi
Olet sotkeneut windowsisi jollain mainosestohaitakkeella.
- Anonyymi
javascriptit on ollut historiaa jo kymmenen vuotta!
- Anonyymi
tiedän johtuu siitä että palvelujen tqarjoqajilla on lusmu-virusvapaa käyttöä jarjestelmänsä itsellä hehehehheh
Tyhmiä kuin Tommit heheheheh :DFD::- Anonyymi
Tajuatkohan sinä itsekkään kuinka hölmöltä vaikutat, hehehehheh ...
- Anonyymi
Voi olla myös takana aika-vinkeitäkin-poliittisi-poliisimaisiqa itressejä, minkä takia ei saa ostaa tuotteita.
Eli minkä taikia kampankäyntiä rajoitetaan Suomen valtion sisällä?- Anonyymi
Älä vaivaa pikku päätäsi tuollaisilla ajatuksilla, olet jo muutenkin liian kaheli kirjoittelemaan.
- Anonyymi
Kaikki toimii moitteetomasti minulla Win8.1 ja Opera.
- Anonyymi
Anna se romusi jollekin ohi kulkijalle, sinusta ei sen käyttäjäksi ole.
- Anonyymi
mene sinä kommentteinesi roskiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mene sinä kommentteinesi roskiin.
Ei siinä ole mitään järkeä että apinan aivoilla oleva hamstraa koneita seisomaan tyhjänpanttina, parempi antaa vaan mennä eteen päin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?732761Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,282517Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville422221Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.132036Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1111517- 1671383
- 521052
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa281004IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih16818Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois99801