Iltalehden kuvat videot ei näy

Anonyymi-ap

Osa Iltalehden kuvista tai videoista ei näy vaikka laittaa javascriptin päälle ja kokeilee kaikilla neljällä eri koneella ja chrome/firefox/edge selaimella. Vain pelkkä musta ruutu. Olen tehnyt kaiken mahdollisen tyhjentänyt välimuistin nollannut chromen poistanut selaustiedot asentanut chromen uudelleen. Ei auta. Mitä vielä voi tehdä? Ja java on kyllä päällä.

18

665

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Iltalehden sivuja en juurikaan joka kuukausi käy edes vilkaisemassa, mutta nyt väittämäsi toimimattomuus herätti mielenkiinnon, ja kävin videoleikkeitä katsomassa.

      Mitään toimimattomuutta ei tullut vastaan. Selaimena suomenkielinen Chromium, järjestelmänä ihan joku muu kuin Ubuntu.

      • Anonyymi

        Windows-käyttö­järjestelmästä löytyi laaja ja vakava tieto­turvapuute, jopa NSA varoitti poikkeuksellisesti haavoittuvuudesta!!


    • Anonyymi

      Kyllä se windows on sitten toimimaton!

      • Anonyymi

        Monen mielestä epäonnistuneen Windows Vistan jälkeen Microsoftille oli paljon todistettavaa. Vastaus olikin kova: Windows 7:ää pidetään yleisesti ehkä kaikkien aikojen parhaana Windowsina yhdessä Windows XP:n kanssa.

        Käyttöjärjestelmä julkaistiin vuonna 2009, ja sen yleinen tukiaika päättyi tammikuussa vuonna 2015. Tämän jälkeen luvassa oli vielä viiden vuoden jatkettu tukiaika, joka tuli lopulta päätökseensä tammikuussa 2020.

        Windows 7:n suosio ja käyttöosuus oli edelleen niin kova, että Microsoft oli pakotettu jatkamaan käyttöjärjestelmän tukemista. Tosin maksullisena.


    • Anonyymi

      Vaihda FF tai Waterfox, sopivasti scriptejä sallimalla näkyy kaikki, mutta ei mainokset.

      • Anonyymi

        Waterfox räpellys on samantasoinen kuin Ubuntu, joten eikö liene heille ihan sopiva riesa muiden joukkoon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Waterfox räpellys on samantasoinen kuin Ubuntu, joten eikö liene heille ihan sopiva riesa muiden joukkoon.

        Ai niin, ja java täytyy muistaa asentaa kans.


      • Anonyymi

        Jos minä asennan FF:n tähän koneeseen, pitää iso veli huolen että näen tähtiä ainakin vähän aikaa, hui


    • Anonyymi

      Olet sotkeneut windowsisi jollain mainosestohaitakkeella.

    • Anonyymi

      javascriptit on ollut historiaa jo kymmenen vuotta!

    • Anonyymi

      tiedän johtuu siitä että palvelujen tqarjoqajilla on lusmu-virusvapaa käyttöä jarjestelmänsä itsellä hehehehheh

      Tyhmiä kuin Tommit heheheheh :DFD::

      • Anonyymi

        Tajuatkohan sinä itsekkään kuinka hölmöltä vaikutat, hehehehheh ...


    • Anonyymi

      Voi olla myös takana aika-vinkeitäkin-poliittisi-poliisimaisiqa itressejä, minkä takia ei saa ostaa tuotteita.

      Eli minkä taikia kampankäyntiä rajoitetaan Suomen valtion sisällä?

      • Anonyymi

        Älä vaivaa pikku päätäsi tuollaisilla ajatuksilla, olet jo muutenkin liian kaheli kirjoittelemaan.


    • Anonyymi

      Kaikki toimii moitteetomasti minulla Win8.1 ja Opera.

    • Anonyymi

      Anna se romusi jollekin ohi kulkijalle, sinusta ei sen käyttäjäksi ole.

      • Anonyymi

        mene sinä kommentteinesi roskiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        mene sinä kommentteinesi roskiin.

        Ei siinä ole mitään järkeä että apinan aivoilla oleva hamstraa koneita seisomaan tyhjänpanttina, parempi antaa vaan mennä eteen päin.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      103
      2390
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      225
      1986
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      176
      1772
    4. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      103
      1349
    5. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      41
      1335
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1128
    7. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      277
      862
    8. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      51
      727
    9. 90kW kulutus

      Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit
      Maailman menoa
      181
      713
    10. Vanhemmassa miehessä

      on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo
      Ikävä
      51
      700
    Aihe