Lugesteron

Hei vaan!
Täältä saattaisin saada jotain infoa ko lääkkeen käytöstä?
Gyne sanoi, että se "pakottaa" menkat tulemaan, ja kierron tasaiseksi ja alle 30pv. Ei tunnu kuitenkaan siltä, sillä nyt on menossa edelleen samaa vanhaa 35-37... Osaako joku kertoa kuinka kauan menee, ennenkuin kierto tasaantuu ja voisi olla oviksestakin jotain toivoa?

Kiitti kovasti!!!
1409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minulle määrättiin luget tiputteluvuotoon, 300 mg alapäähän kolme päivää ovulaation jälkeen ja jos raskaustesti negatiivinen, ei enää lugeja sillä kierrolla. Käsittääkseni luget ylläpitävät kohdun limakalvoa niin kauan, kun niitä käytetään ja vuotoa ei siis tule. Minulla vuoto alkaa noin 3 päivän kuluttua lugejen lopettamisen jälkeen. Ovulaatioon luget eivät vaikuta, siihen on omat lääkkeet esim. Clomifen. Minulla oli käytössä clomifenit ja terolutit, joilla kierto saatiin "rukattua" tarkasti 28 päivään. Nyt on menossa menogon pregnyl pistoshoidot ja inseminaatio edessä. Toivottavasti tästä oli jotakin apua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietoa kaipaava kirjoitti:

Hei vaan!
Täältä saattaisin saada jotain infoa ko lääkkeen käytöstä?
Gyne sanoi, että se "pakottaa" menkat tulemaan, ja kierron tasaiseksi ja alle 30pv. Ei tunnu kuitenkaan siltä, sillä nyt on menossa edelleen samaa vanhaa 35-37... Osaako joku kertoa kuinka kauan menee, ennenkuin kierto tasaantuu ja voisi olla oviksestakin jotain toivoa?

Kiitti kovasti!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu