Uudessa jääkaapissani oli kylmäainevuoto ja sitä on nyt kertaalleen huollosta tultu täyttämään uudelleen. Kylmäaine kuitenkin vuosi heti pois. Huoltomiehen mukaan kompressorin vaihto voisi saada kylmäaineen pysymään jääkaapissa tällä kertaa. Onko muka niin, että kompressorin vaihto estäisi kylmäaineen vuodon? Oman käsityksen mukaan jääkaapissa on luultavasti reikä jos kylmäaine vuotaa ja tätä ei kompressorin vaihdolla voi estää.
Jääkaapin kylmäainevuoto
Anonyymi-ap
3
247
Vastaukset
- Anonyymi
Mitäs jos se vuotaa suoraan sieltä kompurasta.
- Anonyymi
Mitä sitä murehdit missä se vuoto on, jos kerran kaappi on uusi niin takuuseen sen pitää mennä vaihtakoot kompuran tai koko kaapin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73863
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104718- 35587
- 46580
- 35577
- 40575
- 29572
- 50540
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34537- 35474