Iso Omena naisen kuolema

Anonyymi-ap

Outoa on, että Suomessa voi vartijat aiheuttaa nuoren naisen kuoleman kauppakeskuksessa. Oli syy mikä tahansa ei se oikeutettua ole! Edes poliisi ei juuri joudu tuollaiseen ala-arvoiseen ihmisen kohteluun. Kyllä syyte tulee nostaa ja vartijat vastuuseen. Tuollaisen käsittelyn kohteeksi joutunut ihminen kuka vain voi kuolla, vaikka sydänkohtaukseen. Jos syytettä ei nosteta oma oikeustajuni kertoo, että Suomesta on tullut taliban-valtio, jossa nainen on syyllinen aina ja josta viaton ihminen voidaan tappaa, jos jonkun tabun rikkoo. Sen näkee, mutta jos asia painetaan villasella ja tuomiota ei tule vartijoille Itse muutan tästä maasta. Suomi alkaa tylysti olemaan kuin Turkki, jossa on oikeasti rikollisia, joita osa Eu maista suojelee!
Oikeusvaltiomaasta kaukana silloin Suomikin!

2

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joukkovoima tappaa Omenassa, Koskelassa, ja Jyväskylässä. Kaikki yhden kimpussa

      Myös myyjäpari tappaa
      Järjestäytynyt vaino yhteisövaino

      Vastapäätä asuva myyjäpari ja varastomiespari maalittivat 2007,
      viharikos,
      järjestäytynyt vaino.

      Pyykkikone, musiikki /radio aina päällä, pestään tyhjiä koneita jne.

      Silti 2 metrin päässä lumitöitä tekevä koira haukkuu niin että kova melu estää mielekkään elämän.

      Ihmiset jotka muuttavat ovat aiempien tuttuja ja tietävät vainosta ja se on syy muuttaa, nuoret parit, perheet, alkaa vanhempineen seistä pihoissa tauotta, virnistelee, nauttien lähtötilanteessa 3 ja 7 vuotiaiden lasten perheen vainoamisesta.
      satoja miestyövuosia, yhteensä miljoonia euroja ihmisillä jotka mukana, maansiirtokoneita, paikallisia raksafirmoja, kunnan, oikeuslaitoksen yksilöitä, jne edustajia mukana, värvättuysamalla tavalla kuin muut.

      Osa on etsinyt tällaista yhteisöllisyyttä, osa pääsee vihaamaan, kun aloittajat esittävät itse uhria tai muita puolustavaa sankaria, esim jos 30 taaperoa ei kirku aamusta iltaan autotiellä uhrin kodista 2 metrin päässä, minne muu amue itseään ja jälkelöisiään kiikuttanut 2007 alkaen, ovat "uhreja." Esittävät siis uhrinsa uhria, aloittavat joka puolella maalitetun kotia uuden metelöinnin, auton ovia satoja kertoja kiinni illassa, kuksaa väännetään kesällä rajalla ymkaikki miesten puuha lähiön tontilla muodostaa kovan melun siksi miehet käy saleilla halleissa metsällä miesluolissa ja siksi on liikuntaa varten paikkoja.

      Raketteja seinäään, kiviä, kiekkoja autoon, kuulapyssut, golfmailat, mönkijät ym, aikuisilla miehillä.
      Täysin addiktoivaa, vaino, pahuus adfiktoi, saa nauttimaan. Mumiaura, lumityö, ruohonleikkuu, trimmerit oviem sulkeminen jätekatoksella käymimen... ym kaikkia tehdään noin 10 kertaa hartaammin kuin muuakla niin että pyörivöt aina tai seisovat kulkupelin vieressä jne töissä eivät käytännössä käy.

      Maslitetum pihaan auton viereen ilmestyy kiekkoja, kuulia, sählypalloja jne jne. 2007-2021
      Uutens vuonna vastapäätä asuvat tulevat omilta tonteilta vastapäisen kodin rajalle, ampuvat siitä raketit, kodin seinä musta raketeista, siis parin metrin päässä maalitetun kodista kokoontuu satoja, vuosi toisen jälkeen

      Lto, insinöörejä, sairaanhoitajia, opettajia, myyjiä ym kaikkk innolla mukana... Puoli jyväskylää mukana.

      2007-2021, 5 min hiljaisuutta ei kotiin, kovat äkkiiset äänet karjunta kirkunta koiran haukkuminen, kaikki naapyrit tuovat melun vökisin ajoradalle tai rajalle 2007-2021.

      Värvätyt esim jäävät koiran kanssa odottamaan, tai tekevät treffit tähän kohtaan jolloin räyhä alkaa.

      Tätä ennen 30 taaperoa kirkuukoneet ym

      Aikuiset ihmiset vainoaa porukassa yhtä. Mukana facen yp t :isosti, sekä lto.

      Ei 5 min hiljaisuutta 2007-2021

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2029
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      327
      1250
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      85
      1064
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      918
    5. 110
      917
    6. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      849
    7. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      53
      844
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      21
      775
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      58
      759
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe