Naisen kuolema Isossa Omenassa

Anonyymi-ap

Tapahtunut tragedia kertoo yhteiskuntamme, ja ehkäpä koko ihmiskunnan harhasta epäillä, ja turvautua epäilyjensä johdosta ns. "virkavaltaan"! Pari vuotta sitten jenkeissä poliisi tukehdutti tummaihoisen nuorukaisen olemalla polvillaan uhrin kurkun päällä! Uhri oli ehtinyt huutaa, ettei saa henkeä. Virkavallan edustaja ei kuullut, joten pidätetty tukehtui!

Omenassa neljä, siis NELJÄ vartiointiliikkeen alle kolmekymppistä salskeata nuorta miestä kampesi maahan 35-vuotiaan naisen, pani käsirautoihin, ja tukehdutti uhrinsa juuri samoin menetelmin, kuin jenkeissä "värillisiä" kohdellaan!!!

Tässä näkyy, mihin johtaa nykyinen "lastenkasvatus" älykännykän ja tietokonepelien avulla. Ihmisillä on hävinnyt käsitys oikeasta ja väärästä!

Ihmiskunnan eettisyys on muisto vain, olemme menossa takaisin kohti barbaariutta, sen osoittaa Venäjän toiminta Ukrainassa.

1

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

        ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
        Maailman menoa
        343
        6878
      2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

        Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
        Maailman menoa
        67
        5948
      3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

        No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
        Maailman menoa
        194
        5416
      4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

        Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
        Maailman menoa
        80
        4221
      5. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

        ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
        Maailman menoa
        48
        3428
      6. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

        Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
        Maailman menoa
        66
        3385
      7. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

        Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
        Maailman menoa
        6
        3383
      8. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

        sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
        Maailman menoa
        35
        3069
      9. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

        ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
        Maailman menoa
        40
        2683
      10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

        Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
        Maailman menoa
        12
        2297
      Aihe