Persut ostaa myös pommeja

Anonyymi-ap

ULKOASIAINVALIOKUNNAN puheenjohtaja Jussi Halla-aho (ps) kertoo ostaneensa muutaman muun tunnetun suomalaisen tavoin ukrainalaisesta SignMyRocket-palvelusta yhden tykistöammuksen henkilökohtaisella tervehdyksellä.

Eturintamassa taistelevat sotilaat kirjoittavat ammukseen halutun viestin ja lähettävät sitten kuvan lahjoittajalle. Ammuksien lisäksi rahat menevät kerääjän mukaan myös muuhun sotakalustoon kuten autoihin ja viestintävälineistöön.

12

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      SDP ja ViherVassarit Vihaa Suomalaisia ! - On se Nähty !

    • Anonyymi

      Sivari pommikaupoilla? Kutoisi mieluummin sukkia, kuin muutkin kotirintaman naiset.

    • Anonyymi

      Eiköhän liisata Ukrainalle 20 Leopardia miehistöineen! Varmasti reserviläisistä löytyisi vapaaehtoisia tositoimiin lähtöön...Kunnon päivärahat ja vakuutukset kuntoon! Tämä olisi varmasti halvempi tehokkaampi tapa kuin kouluttaa panssarimiehistöjä paikan päällä. Kyllä ukrainalaisia voisi meilläkin Suomessa kouluttaa, jos tällä voisi nopeuttaa aikatauluja.
      Olisihan se myös erinomainen tilaisuus testata vaunuja taisteluoloissa, jotka kuitenkin jonkin verran poikkeavat harjoituksista. Varmasti tulisi myös uudentyyppisiä haasteita vaunujen huollon järjestämisessä kenttäoloissa.
      Pekka Toverille iso kiitos asiantuntevista puheenvuoroista ja nyt ei naurata.

    • Anonyymi

      Olisipa isänmaallista kun muutkin tekisivät samoin.

    • Anonyymi

      Evp upseereita nyt näyttämään esimerkkiä eikä päätä pensaaseen Ressun tavoin, hah hah haaa!!!...

    • Anonyymi

      Ressun sota käydään näillä sivuilla ei riittänyt nuorempanakaan tosi toimiin vain kutsuntatilaisuuksiin jakamaan esitteitä.

    • Anonyymi

      Nykyään Ressulta evättäisiin pääsy suorittamaan asevelvollisuutta mutta aseettomana pääsisi johonkin sivari hommiin.

    • Anonyymi

      Mauri ostaa pian oman pommin ja muut rivipersut sitä mukaa kun ymmärtävät seurata Jussin esimerkkiä.

    • Me alle kymmenen äänen vaaleissa saaneet ostamme pommit myöhemmin keväällä, hah hah haaa!!!...

    • Anonyymi

      Menisit Ressu viemään sen pommisi perille asti ettei yhteiskunnan sinulle maksama koulutus mene hukkaan ja teet kerrankin jotain hyödyllistä.

    • Vien keväällä kun kitkarenkailla pääsee paremmin liikkumaan, hah hah haaa!!!...

    • Anonyymi

      Kohta lähtee panssarivaunuja Ukrainaan maastamme, hah hah haaa!!!...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      83
      13952
    2. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      17
      12483
    3. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      52
      4627
    4. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      24
      4347
    5. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      20
      4273
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      36
      4080
    7. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      57
      3969
    8. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      43
      3808
    9. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      61
      3549
    10. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      3205
    Aihe