Länsi mediat on kuin lammaslauma, heille on vain yhteinen Jenkki ja EU kannat asioista !?

Anonyymi-ap

Sitten ne kerskuu että se on demokratiaa, joten mihin helvettiin tässä ollaan menossa, mäissä kateus sodissammekin !?

16

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Helvettiin menossa on ihanteesi Herr Putlerin johtama rosvovaltio.
      Kenenkään kadehtimatta.

    • Suomen johtavat "tiedotusvälineet" ovat todella alle arvostelun, mutta ei pidä kuitenkaan yleistää sitä kaikkiin länsimedioihin. Jotkut perinteiset läntiset tiedotusvälineet pitävät (ainakin näennäisesti) vieläkin puolueetonta uutisointia niin suuressa arvossa, ettei poliitikoiden painostus estä niitä julkistamasta myös "epämiellyttäviä" uutisia tai tekemästä puolueettomia analyysejä.
      Monissa kirjastoissa on koronan ansiosta vieläkin mahdollisuus ottaa pressreader kotikäyttöön kirjastokortin tunnuksilla. Sillä pääsee seuraamaan huomattavasti laajempaa ja monipuolisempaa uutisointia kuin seuraamalla vain Suomen "tiedostusvälineitä".

      https://www.pressreader.com

      Jos kielitaito on hieman laajempi kuin pelkkä suomi ja pakkoenglanti, niin TV Libertés on mielenkiintoinen poikkeus yleisestä linjasta. Erityisesti politiikkalauantaissa (Le samedi politique) on usein mielenkiintoisia asiantuntijoita haastateltavana. Vähän toista tasoa kuin Suomen "tiedotusvälineiden" valitsemat "asiantuntijat".

      https://tvl.fr/

      Itse olen äänestänyt rahapussillani kaupallisten suomalaisten "tiedotusvälineiden" ala-arvoista uutisointia vastaan. Ikävä kyllä en voi tehdä samaa YLE-veron kanssa.

    • Anonyymi

      Hehe aloitus on Puten lätistä
      Trollihan se Pietarissa Puten oma possunen ropakantaa tänne päin heittää

    • Anonyymi

      heitä pitää propakandallaa pystyssä lännen oöikarkki Mediat,tosi molemmat on toisistaan riippuvaisia epädemokraattisesti ja kansalaiset alistettuna !?!?

      • Anonyymi

        Heh-heh.


    • Anonyymi

      Valtamedian vähäinenkin uskottavuus on romahtanut viimeisen kahden vuoden aikana.

    • Anonyymi

      Iltapäivälehtien "asiantuntijan" mukaan Venäjän ohjukset loppuvat aivan kohta, peräseinä näkyy jo. "Asiantuntija" on puhunut samaa jo huhtikuusta lähtien.

      • Anonyymi

        Sinullako on parempi asiantuntemus?
        Kyse on kulutuksen perusteella tehty arvio.
        Venäjän ohjusvarastoja ja tuotantokykyä ei tunneta tarkkaan.


    • Anonyymi

      Niin Lännessäjä demokraattinen tiedonvälitys on estetty,että olikarkkien etu ei vaarantuisi ja se toimii jos kansanedustajiin katsoo !?
      Saahan jääkiekossa rynnätä maailivahdi kumoon maalineen ilman jäähyäkin,mutta muuten ei !?

      • Anonyymi

        Valehtelet.
        Lännessä on vapaa tiedonvälitys ja demokratia.
        Idässä määrää diktaattori Putler oligarkkeineen, joista tosin aika moni on vähinäänin häipynyt länteen.

        Jääkiekossa rangaistaan sääntöjen rikkomisesta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Valehtelet.
        Lännessä on vapaa tiedonvälitys ja demokratia.
        Idässä määrää diktaattori Putler oligarkkeineen, joista tosin aika moni on vähinäänin häipynyt länteen.

        Jääkiekossa rangaistaan sääntöjen rikkomisesta.

        juuri näin. Paskaa saa puhua vapaasti jokaisessa tiedotusvälineessä, kenenkään siihen puuttumatta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        juuri näin. Paskaa saa puhua vapaasti jokaisessa tiedotusvälineessä, kenenkään siihen puuttumatta.

        Väärät tiedot on median oikaistava,jos sellaista tapahtuu.
        Yksityiset mielipiteet ovat jokaisen omalla vastuulla.


    • Anonyymi

      Saatanalliset säkeet ovat EU-kirjoitukset. EU on paholainen haastamassa meidän moraaliamme. Älkää kumartako EU:a, vaan palvelkaa oikeaa herraa.

      • Anonyymi

        Sekopäälle tiedoksi:EU on demokraattisten jäsenmaiden vapaaehtoinen valtioliitto.
        EU:ssa on uskonnonvapaus.


    • Anonyymi

      Todistettavasti Ukrainan enemmistö olisi lopettanut sodan eronneita vastaan ja olihan Zelenski se vaalissaan luvannut,muttä länsi mediat ei Afganistan häpeänä tunusta !?
      Poroshenko se vaan naureskeelee lännen avusta aloittamaansa sotaa,tis missä !?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      25
      2416
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      113
      2031
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      113
      1657
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      42
      1523
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1457
    6. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1065
    7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      120
      996
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      87
      965
    9. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      947
    10. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      939
    Aihe