Airpro

Airpro:n sivuilla haetaan matkustamohenkilökuntaa, mutta hakuaika ei ole sama kuin Ryan Airilla. Onko jollain tietoa mille yhtiölle haku on? Ja onko kysessä Suomesta käsin tehtävä työ. Tekstissä sanotaan että "pidemmät poissaolot Suomesta mahdollisia ja työ ilta- ja vkonloppupainotteista" eli tarkoittanee että Suomessa voi asua? Ja onkohan mahdollista tehdä työtä myös esim. Turusta tai Tampereelta käsin?

Kiinostaa...viisaammat kertokaa.
71300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Todennäköisesti hakevat nyt matkustamiohenkilökuntaa Finnmatkat -lomalennoille. Pohjoismainen Britannia, sijoittaa ensi talvikaudesta alkaen yhden koneensa, joka maalataan Finnmatkojen väreihin, pysyvästi Helsinkiin ja muistan lukeneni, että Airpro hoitaa matkustamohenkilökunnan rekrytoinnin. Asia kannattaisi varmistaa Airprolta.
http://www3.finnmatkat.fi/templates/Page.aspx?id=1596

Airpro vastaa myös Ryanairin matkustamohenkilökunnan koulutuksesta Suomessa, Ruotsissa ja Virossa. Lisäksi ainakin aiemmin Airpron vuokraamia lentoemoja ja stuertteja on ollut Air Finlandilla.

Äänestä

Kasvokuva, kokovartalokuva ja
uimapukukuva liitettävä mukaan ???

Äänestä

Onko muilla tietoja?Sivuilla lukee etteivät vastaa kyselyihin eli eipä auta sinne soitella.
Olisi kiva tietää mikä haku kyseessä ja kannattaako hakea.

Äänestä

Airpro rekrytoi parhaillaan Air Finlandille, Airpron omilla sivuilla aikaisemmin olleessa ilmoituksessa oli mainittu Air Finland. Onkohan sitten joku laki ettei saa mainita minne rekrytoi, kun ilmoituksesta poistettiin kyseisen firman nimi.
Mutta varmaa tietoa, että Air Finlandille. Löydät sanasta sanaan samat kelpoisuusehdot Air Finlandin sivuilta.

Äänestä
  • Itse veikkaan kyllä Britanniaa. Ilmoitus ei ole sama kuin Air Finlandin, koska he hakivat työntekijöitä jo kesäksi (hakuaika loppunut).
    Yleensä henkilöstövuokrausyrityksillä ei ole tapana ilmoittaa lopullista työnantajaa kuin vasta haastattelussa.

    Äänestä

  • Airpron meneillään oleva rekrytointi ei ole Air Finlandille, sillä se kurssi on jo alkanut.

    Tämä meneillään oleva haku lienee mitä suurimmalla todennäköisyydellä Britannialle.

    Äänestä

Airpro ei enää kouluta Ryanairille vaan Crew Link.Koulutus tapahtuu edelleen Suomessa ja kursseja pyörii koko ajan.Katso Crew Linkin omilta sivuilta rekrytointi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Roggi kirjoitti:

Airpro:n sivuilla haetaan matkustamohenkilökuntaa, mutta hakuaika ei ole sama kuin Ryan Airilla. Onko jollain tietoa mille yhtiölle haku on? Ja onko kysessä Suomesta käsin tehtävä työ. Tekstissä sanotaan että "pidemmät poissaolot Suomesta mahdollisia ja työ ilta- ja vkonloppupainotteista" eli tarkoittanee että Suomessa voi asua? Ja onkohan mahdollista tehdä työtä myös esim. Turusta tai Tampereelta käsin?

Kiinostaa...viisaammat kertokaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu