Missä on Kari Ilkkala valittamassa ?

Eikai vaan Key Westissä kirjoittamassa 365 sivuisia valituksia 12 tuntia päivässä ??
6350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hienoa, että Karikin taas muistettiin. Olen aina joskus miettinyt missä vaiheessa hänelle suunniteltu patsashanke etenee. Mies sai haukut, kun paljasti rikollisen juonen. Kertooko se kenellekään mitään yhteiskuntamme tilasta.

Äänestä

Kelluva Gäry Ilkkala -patsas Luukkaanlahdelle, saako kannatusta?

Äänestä
  • Siihenkö sanomatalon eteen. Olisi varmaan sinulle motivoiva sijainti Gary-teemaan liittyen . Ehkä näkisit suoraan työpaikkasi ikkunasta.

    Äänestä

Temaritoveri puoluejyrä ainakin päivystää ahkerasti. Jokos on puolueen viiriä lupailtu piirongin päälle? Taulutelkkariin taitaa olla vielä matkaa, vaikka ymmärtämättömyys kyllä riittää.

Äänestä

Kyllä Pers-Gäry patsaan ansaitsee. Karanojalta löytyy sopiva paikka.

Äänestä

Itse valitat etkä edes ymmärrä sitä. Ympäristösi on varmasti mukavaa seutua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eikai vaan Key Westissä kirjoittamassa 365 sivuisia valituksia 12 tuntia päivässä ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu