Myymällä huippusähköautoja koska Toyota tekee halpiksia.
https://www.carscoops.com/2022/11/tesla-was-more-profitable-than-toyota-last-quarter-earning-8-times-more-per-vehicle/
https://www.carscoops.com/2022/11/tesla-was-more-profitable-than-toyota-last-quarter-earning-8-times-more-per-vehicle/
Vastaukset 6
Vanhimmat
Toyota käsittämätön voittaja!
Toyota on merkkinä ollut vuosikausia Suomen ykkönen ja viime vuonna se oli sitä suorastaan murskaavan, järkyttävän, veret seisauttavan ylivoimaisesti. Pahin kilpakumppani, vielä jokunen vuosi sitten lujaa kampoihin pistänyt Volkswagen myi yli puolet vähemmän autoja. Toyota vieläpä kasvatti myyntiään hieman.
Jaxuhali🤗
Akido Toyoda on sabotoinut Toyotan totaalisesti. Oli vielä 10-25 vuotta sitten sähköistymisen johtaja, mutta nyt pudonnut 10 kärjestä pois. Juhli vaan nyt, Toyotan suunta on rajusti alaspäin väärien valintojen vuoksi.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17705315t
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Lauantaimakkaraa täytyy myydä paljon vaikka valmistaminen on halpaa. Samoin se on Tojonkin kanssa.
Tuo on vähän huono vertaus, koska Toyotia myydään kuin lauantaimakkaraa, mutta valmistuskustannukset ovat parmankinkkuakin kalliimmat ja sitä myötä tulos Teslaan verrattuna jää murto-osaan.
Kaikki on suhteellista. Monikin haluaisi ostaa uuden Toyotan, mutta kun se on niin kallis!