Sanna nukke Onko laillista

Anonyymi-ap

Nukkehallituksella on tämä rasistinen ja suvaitsematon pääministeri.

Jos teen näköisen" Sanna nuken" ja roikotan sitä pää alaspäin Senaatintorilla niin syyllistynkö laittomuuteen?

Vai onko, tälläiseen kansalaisen mielenilmaisuun, syytä/mahdollista anoa lupaa jostain etukäteen?

9

375

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Purrakin saa vielä tarpeeksi olla perusmiesten ikeen alla ja nousta ylös vapaana naisena, joka päättää omista asioistaan !!! Mä olin persu ja kävin ulkomailla lobotomiassa ja Nyt elän vihasta vappaana punikki ja vihervassari naisen kanssa ihanasti. !!!

    • Anonyymi

      Kyllä se on sallittua. Jos Marin ei olisi poliitikko, niin silloin kyseessä olisi kunnianloukkaus. Poliitikoilla ei kuitenkaan ole samanlaista kunniaa, kuin muilla silloin, kun teko kohdistuu poliitikon menettelyyn politiikassa. Kunnianloukkausta voidaan kuitenkin tulkita, jolloin syyte voidaan nostaa pärstän mukaan ja kuka syytettä vaatii.

      Suomessa mielenosoitukseen ei tarvita lupaa. Siitä on kuitenkin tehtävä ennen mielenoituksen alkamista poliisille ilmoitus.
      Mielenosoitus on joko yleinen kokous, tai yleisötilaisuus. Yhden henkilön mielenosoitus ei ole kumpikaan.

      • Anonyymi

        (y)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        (y)

        Loistava argumentointitaitosi on jo johtanut otsikkoon: poliisi ei enää pysty auttamaan kansalaisia. Surullista.


    • Anonyymi

      Laillista on, mutta syytä kuitenkin muistaa rikoslaista "julkinen kehottaminen rikokseen". Ettet samalla ilmaise, että tarkoitus on tehdä jotakin väkivaltaa nuken esittämää henkilö kohtaan.

      • Anonyymi

        Kyllä ne perustelut pamputtamiselle aina keksitään ja sitten kopitetaan.


    • Anonyymi

      Suomalaisilla ei ole turkkilaisten ärhäkkyyttä.
      Erdocan-nukke sai Turkin edistajat suuttumaan.
      Luulen että Sanna nauraisi vastaavanlaiselle provolle.

      • Anonyymi

        Vaikuttaa siltä, että Marin on tosikko, mutta tuskin käräjille lähtisi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      153
      2561
    2. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      23
      2240
    3. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      196
      2122
    4. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      255
      1618
    5. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      138
      1337
    6. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      86
      1194
    7. Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.

      Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      102
      1148
    8. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

      MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
      MTV3
      17
      962
    9. Itsensä pidättely

      Pidätteletkö tunteitasi tai itseäsi hänen aikanaan ja jos niin miksi?
      Ikävä
      84
      937
    10. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      920
    Aihe