Koronan jälkeen etelänreissuilla 5 tähden hotelliksi luokitelluissa paikoissa olen törmännyt torakoihin. Olen todella ötökkäkammoinen ja siksi pyrin valitsemaan korkeatasoisen hotellin ja huoneen. Olen reissannut etelä-Euroopassa n. 15 vuotta 2-3 kertaa vuodessa enkä ole koskaan aiemmin nähnyt torakkaa livenä. Haluaisin taas lähteä etelään, mutta viime reissujen kokemukset ovat olleet niin ahdistavia, että ei taida uskaltaa. Lisäksi matkanjärjestäjät eivät näköjään julkaise negatiivisia palautteita sivuillaan (päättelen siitä, että omia palautteitani ei ole julkaistu), joten siitäkään ei saa osviittaa hotellin mahdollisista torakoista. Voisin kuvitella, että kysyminen hotellista ja matkanjärjestäjältä ei tuota rehellistä vastausta.
Onko muilla samoja kokemuksia koronan jälkeisistä etelän lomista, eli ovatko torakat lisääntyneet, vai onko minulla vaan käynyt huono tuuri?
Torakoita korkeatasoisissakin hotelleissa
Anonyymi-ap
1
214
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73853
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104708- 35577
- 40575
- 29572
- 46570
- 33559
- 50540
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34537- 35464