Poliisit on ahneita paskiaisia, joille mikään ei riitä

Anonyymi-ap

Poliisi on marmattanut itse aiheutettuja ongelmiaan kaksi vuosikymmentä. Keskiansio yli neljän tonnin, joka kolmas poliisi on esimiesasemassa. Mitä SPJL:n puherööri kokee pahimmaksi ongelmaksi? -Palkan. Enemmän palkkaa vähemmällä työteolla.

– Palkkaus, työsuhteen ehdot ja työolot kuntoon, Rinne listaa.

Olisi paikallaan teettää puolueettomalla taholla selvitys poliisin tekemisistä. Yhdet järjestelee huumekauppa, toiset kulkee huorissa, kaikki juovat ahkerasti kahvia ja loput ajaa autolla ympyrää eli näkyilee.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/e039bb76-561d-435a-8808-178c30a7592e

3

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Poliisin ammatti on kilpailukykyinen. Hyvä palkka, valtion virka, ei Yt-neuvotteluja, hyvä eläke, työt eivät rasita. Huonona puolena vittumoiset työkaverit. Kukaan ei halua jäädä alimmalle tasolle.

      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        😍 ­­N­­­y­­­m­­f­o­m­a­­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17707364v

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Tämä vuonna 2000 rimaa hipoen ylioppilaaksi päässyt Jonne Rinne näyttää kokonaan unohtaneen, että Suomessa rikoksiin syyllistyneiden poliisien virkaetuihin on jo vuosikymmeniä sisältynyt suojeltu toisten lainkäyttöviranomaisten toimesta, kuten alla olevan linkin välityksellä luettavissa oleva – Lainkäyttöviranomaisten menettely rikokseen syyllistyneen lainkäyttöviranomaisen rikosseuraamusten estämiseksi ja minimoimiseksi – osaltaan osoittaa.

      https://oikeustapaus.blogspot.com/2022/05/3-lainkayttoviranomaisten-menettely.html

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      431
      3632
    2. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      116
      2683
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      3
      2411
    4. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      42
      2249
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      15
      2184
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      19
      2020
    7. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      194
      1627
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      47
      1565
    9. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      75
      1559
    10. Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne

      niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,
      Ikävä
      54
      1445
    Aihe