Mitä puoluetta ootte ajatellut äänestää huhtikuun eduskuntavaaleissa? Mä äänestän nyt ensi kertaa persuja, koska tää mun ehdokas on niin sujuvasanainen, sillä on jo kokemusta kunnallispolitiikasta ja aluevaltuustosta ja sen ajattelu on selkeää ja johdonmukaista. Lisäksi tää ehdokas on vielä hyvännäköinen ja miellyttävä käytöksinen nuorukainen.
Eduskuntavaalit
24
186
Vastaukset
- Anonyymi
Sitä puoluetta joka sanoo hei hei EU:lle ja sulkee rajan Ruotsin kanssa.
Muutenkin lopettaa tämän hullun asyl poliitiikan, Europan tehtävä ole ruokkia koko Afriikkaa ja Lähi-itää.
Viime vuona tunkeutui Eurooppaan yli 300tuhatta hakemaan sosiaalitukea.
Meillä on ihan omasta takaa työttömiä, pummeja jne..
Ruotsiss kohta enempi ulkomaalaisia kun pottunokka ruotsalaisia ja arabia toiseksi puhutuin kieli on ollut useita vuosia,
Ampumalla tapetaan jo enemmän kuin 1 vkossa, oliko saldo 2022 60 tai 61
se on myös Suomen tulevaisuus?- Anonyymi
Mitäs puolueita teillä venäjällä on, onko muita kuin putlerin puolue, kannatus 100%.
- Anonyymi
Äänestän semmost joka lupaa et heteroudest tulee laitonta ja kaikkien pitää olla gay!
- Anonyymi
Minä äänestän Vihreitä, koska ilmastopolitiikka vaatii ensi hallituskaudella ankaraa tiukentamista. Toivottavasti meikäläisiin kuuluva Oras Tynkkynen pääsee eduskuntaa.
- Anonyymi
Virheet tippuu puoluerekisteristä koska kannatus romahtanut.
- Anonyymi
Minä taas äänestän SDP: tä ja Sanna Marinia, koska hyvinvointivaltio tarvitsee puolustajansa. Mitä sitten jos otetaan vähän velkaa lisää, mahdollisuuksien tasa- arvon takaaminen kaikille, antirasistisuus ja intersektuaalisuuden edistäminen yhteiskunnassa ovat hyvinkin niiden velka miljardien arvoista.
- Anonyymi
Äänestät ihmistä, joka ajoinSuomen suohon
- Anonyymi
Eiköhän tuo puolue vaihdu, kun alat itse maksamaan veroja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän tuo puolue vaihdu, kun alat itse maksamaan veroja.
Maksan koko ajan, mutta Sanna vaihtoon. Saanut lisävelkaa aikaan, ei mitään muuta.
- Anonyymi
Kyllä Italia ja Afrikka pärjää ilman demareita, Suomi tarvitsee PS että hyvinvointivaltio säilyy, sannukka jakaa rahat vaan rikkaille ja ulkomaille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä Italia ja Afrikka pärjää ilman demareita, Suomi tarvitsee PS että hyvinvointivaltio säilyy, sannukka jakaa rahat vaan rikkaille ja ulkomaille.
Mitä enemmän sinne rahaa viedään, sitä enemmän ne lisääntyy. Rahat pitää laittaa suomalaisten lapsiperheitten hyväksi.
- Anonyymi
Minä äänestä Keskustapuoluetta kun meidän suvussa on ollut aina tapana äänestää sitä. Paikallisen lestadiolaiseurakunnan vanhimmat kertovat sitten sen ehdokkaan numeron, niin ei tarvi sitä itse miettiä.
- Anonyymi
Tietysti persuja. Aatemaailmaltani on olen konservatiivi ja kristitty.
- Anonyymi
Persut ei meikäläisten päitä silittele ja Vihreät haluaa Suomeen lisää susia koiria ja kaikkia muitakin kotieläimiä raatelemaan, joten molemmille ehdoton ei. Eli oma ääneni menee tälläkin kertaa KESKUSTALLE🍀👍
- Anonyymi
Perussuvakit ja kepulit aiheuttaneet hirveästi tuhoa, onneksi molempien kannatus romahtamassa, PS meni jo suvakkifemakko demujen ohi, seuraavaksi ohittaa kokkareet, niidenkin kannatus tippumassa.
- Anonyymi
Läpeensä demokraattista.
- Anonyymi
Tarvitaanko kohta mitään äänestyksiä? Vai vieläkö mennään kuin pässi teuraalle?
Demokratian varjoon piilotettu diktatuuri on ollut jo monta vuotta niin idässä kuin lännessä ja muut ilmansuunnat mukaan lukien. - Anonyymi
koodilla 3SNMXD5 4,00 € Wolt-krediittejä jokaista 3 ensimmäistä tilaustasi kohden kannattaa hyödyntää
- Anonyymi
Seksuaali vähemmistö on hengenvaarassa monessa nato maassa ja Afrikassa!
- Anonyymi
Eikö se Afrika ja Lähi-itä ole ollut tossa läntisessä naapurissa ja nykyisin ruotsin kunniakansalaisia jolla on ruotsalaisena oikeus muuttaa Suomeen asumaan, ole onnellinen että Suomella ja pohjoismailla on tämä yhteys ja nyt EU:n myötä kaikki Italiaan rynnistävät Afrikan asyl/sosiaalipummit ovat tervetulleita sinun lompakolle.
Ei se värillinen minua yhtään kiinosta ja pysyköön kotonaan, koska Putin tai Joe järjestää tänne rytinän ja silloin tarvitaan niitä moniosaajia sandaalin läpsyttäjää polkemaan polkuja.. Suomella on ihanat sotitilan lait ;) Kannattaa maahanpyrkijöiden ottaa selvää minne haluavat. - Anonyymi
Seksuaalivähemmistöt ovat hengenvaarassa monessa länsimaassa koska suvakit ottaneet valtavasti musuja maahan.
- Anonyymi
Äänestän homo peccaa. Pecca lupaa et kaikist miehist tulee gay.
- Anonyymi
Sinimustia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1256659MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny575723Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.854467NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun904345Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1394161Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.841486- 3791368
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a291298- 811287
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411064