moi, mikä mahtaa mahtavaa kesäbiiliäni vaivata kun pienellä kaasulla ajettaessa se nykii ja tökkii? Kun kaasua painaa reippaammin ongelmaa ei ole..
Sunny 1.6lx -89 nykii
se on sun ny
61090
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sama vika oli kaverilla autossaan ja itselläni primerassa on kanssa kyseinen sähkökaasutin mutta siinä se toimii kuinkin onneksi hyvin. Siis epäilisin vahvasti että kun vaihdatat sen sähkösuuttimen niin vika katoaa ja vie vähemmän bensaakin. Varmaan autosi vie bensaakin enemmän kuin 6-7,5l/100km?
Katso ensiksi tulpat sekä tulpan ja puolan johdot ennen kuin suurempaa edes suunnittelet.
tarina jatkuu.. tänään tapahtui seuraavaa: koitin käynnistää auton ja mitään ei tapahtunut kun käänsin virta-avainta, virtaa kyllä on.Työnsin auton käyntiin jonka jälkeen sammutin sen ja koitin uudestaan ja käynnistyi.. eli oisko lisävinkkejä? ja kiitokset edellisistä
tarkista alipaineletkut ym vastaavat.itsellä oli yks irti niin teki samaa...nyt pelannut taas.
Nykiminen aiheutuu tod. näk kaasarin alipaineletkujen vuodosta. Hae jostain pari metriä sopivaa letkua ja vaihda kaikki.
hermoja raastavaa ja ahtaat paikat mutta tulos yllätti.Ei nyi ei!