Hävisin kaiken (opiskelija)

Anonyymi-ap

Noni tossa pelasin kaiken mitä tililtä löytyy:(. Eli noin 4400. Aivan vitun kusessa nimittäi 40e tilillä ja sillä pitäs selvitä 4kk. Mulla alkaa koht tjk joka meinää että pääsen vasta klo 16 joka päivä eli töihinkin meno mahdotonta. En tiiä mulla olis vakuutus ja puhelin laskukin maksamatta. Itkin varmaa tunnin eilen suihkussa ja prosessoin et mitä vittua mä just tein. En vaa niiku pysty lopettaa pelaamista. Aina se ääni pään sisäl et kohta osuu:((. Nyt lukitsin kaikki peli casinot sillai etten pysty pelaa vaikka haluisin.

Opintolaina otettu ja pelattu. Ainoo omaisuus minkä vois myydä nii tietokone ja telkkari. Tv sais ehk 50e ja tietsikas ehk 200e ja sitäki tarviin kouluun.

Vanhemmat ei mitenkää varakkait ni niilt saattas heruu joku satane mut äitilt ei ainakaa kun sillekki oon lainannu rahaa:(. Oon siis ihan helvetin kusessa mitä vittua mä voin ees enään tehä?

3

718

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tee lisää aloituksia ??

    • Anonyymi

      Arvoilla ja muilla rahapeleillä voittaminen on niin minimaalista ,ettei sen varaan pitäisi kenenkään toimeentuloaan laittaa. Ota opiksesi, tuosta velasta vielä selviät.Te, jotka vielä pelaatte, muistakaa "ahneella on kakkanen loppu"!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      67
      17497
    2. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      43
      5311
    3. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      303
      2896
    4. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      36
      2335
    5. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      167
      2321
    6. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      24
      1844
    7. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      140
      1698
    8. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      5
      1677
    9. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      12
      1672
    10. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      411
      1628
    Aihe