Mopo ei lähde käyntiin

Anonyymi-ap

Mikä vois olla ongelma kun tänää pääsin viimeinkin ajamaan kunnolla dracilla jonka ostin vähä aika sit. välillä ei tyhjäkäynnillä toiminu ollenkaa ja välillä toimi. noin tunnin ajonjälkeen alko toimimaan oudosti ja sammu. sit hetken polkemisen jälkeen lähti käyntiin ja ku puolen tunnin päästä koitin uudelle käyntiin ne lähti huonosti ja kaasu pohjassa kierrokset heitteli ympäriinsä ja sammu. epäilin että suutin tukos ja puhdistin kaikki suuttimet mutta ei mitään käymisen merkkiä enään. kipinän antaa ainakin.

4

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mites venttiilit.

    • Anonyymi

      avasin tos ja mäntä aika naarmuilla ja mietinnän jälkee tajusin että tuorevoitelu ei varmaa anna tarpeeks öljyä ku entine omistaja kerto että oli laittanu pari prossaa extraa tankkiin aina varalle.

    • Anonyymi

      nyt vaa mietin et ostanko uuden pytyn vai poraan ja ostan ylikoon männän jos sellane toimii. jos tollase 50cc sportin ostaa ni se ei vissii tarvi mitää erikoista et toimii iha vakio kaasaril ja kurittomal putkel?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      150
      11375
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8092
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5864
    4. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      10
      4616
    5. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      161
      4564
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      32
      4321
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      84
      4183
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3467
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3230
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1731
    Aihe