Mopo ei lähde käyntiin

Anonyymi-ap

Mikä vois olla ongelma kun tänää pääsin viimeinkin ajamaan kunnolla dracilla jonka ostin vähä aika sit. välillä ei tyhjäkäynnillä toiminu ollenkaa ja välillä toimi. noin tunnin ajonjälkeen alko toimimaan oudosti ja sammu. sit hetken polkemisen jälkeen lähti käyntiin ja ku puolen tunnin päästä koitin uudelle käyntiin ne lähti huonosti ja kaasu pohjassa kierrokset heitteli ympäriinsä ja sammu. epäilin että suutin tukos ja puhdistin kaikki suuttimet mutta ei mitään käymisen merkkiä enään. kipinän antaa ainakin.

4

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mites venttiilit.

    • Anonyymi

      avasin tos ja mäntä aika naarmuilla ja mietinnän jälkee tajusin että tuorevoitelu ei varmaa anna tarpeeks öljyä ku entine omistaja kerto että oli laittanu pari prossaa extraa tankkiin aina varalle.

    • Anonyymi

      nyt vaa mietin et ostanko uuden pytyn vai poraan ja ostan ylikoon männän jos sellane toimii. jos tollase 50cc sportin ostaa ni se ei vissii tarvi mitää erikoista et toimii iha vakio kaasaril ja kurittomal putkel?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      154
      10005
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      171
      6273
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      34
      5771
    4. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      180
      5554
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      60
      4684
    6. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      6
      4522
    7. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      89
      3549
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3509
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      3031
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      133
      2977
    Aihe