Mikä vois olla ongelma kun tänää pääsin viimeinkin ajamaan kunnolla dracilla jonka ostin vähä aika sit. välillä ei tyhjäkäynnillä toiminu ollenkaa ja välillä toimi. noin tunnin ajonjälkeen alko toimimaan oudosti ja sammu. sit hetken polkemisen jälkeen lähti käyntiin ja ku puolen tunnin päästä koitin uudelle käyntiin ne lähti huonosti ja kaasu pohjassa kierrokset heitteli ympäriinsä ja sammu. epäilin että suutin tukos ja puhdistin kaikki suuttimet mutta ei mitään käymisen merkkiä enään. kipinän antaa ainakin.
Vastaukset 4
Mites venttiilit.
- Anonyymi
avasin tos ja mäntä aika naarmuilla ja mietinnän jälkee tajusin että tuorevoitelu ei varmaa anna tarpeeks öljyä ku entine omistaja kerto että oli laittanu pari prossaa extraa tankkiin aina varalle.
- Anonyymi
nyt vaa mietin et ostanko uuden pytyn vai poraan ja ostan ylikoon männän jos sellane toimii. jos tollase 50cc sportin ostaa ni se ei vissii tarvi mitää erikoista et toimii iha vakio kaasaril ja kurittomal putkel?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4051716- 1451121
- 871065
- 671063
- 101994
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku142812- 94731
- 45691
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50669En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57644