Hirvivaroitin

Onko kellään kokemuksia kun näkyvät niitä kerran myyvän?????
111445
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Niitä on ollut jo vuosikymmenien ajan alekauppojen hyllyssä myynnissä, ja ovat samanlaista humpuukia kuin niin moni muukin tuote. Mutta ei ole kallis investointi, jos tuollaiseen haluaa uskoa.

Äänestä
  • Tulee noista mieleen muinaisen energiakriisin aikaiset bensansäästäjät..heh.
    bensaletkuun ja kaasuttimen eteen asennettiin laite joka säästi bensaa, käytännössä tämä oli kuristin joka ei päästänyt ainetta riittävästi kaasuttimeen ja ohituksissa alkoi kone nykimään..voi taivas ,kun oltiin tyhmiä,oikein hävettää !
    Hirvenpelottimet olivat jonkinlaisia pillejä jotka
    ilma sai vonkumaan suden yliääni ulinalla jota ihminen ei kuule?..hirvi sitten näitä pelkäsi..hahha.

    Äänestä

  • Uusi pilli, ei vanha jo ajat sitten markkinoilla ollut. Tämän on tutkinut Riista- ja kalatalouden tutkimuslaitoksen hirviasiantuntija, eikä tieinsinööri. Uskon enemmän eläintutkijaan kuin tiesuunnittelijaan.

    Äänestä

juttuja, aika ajoin tulee takaisin. 2000 luvun vaihteessa sai 5mk pari honkkarista, nyt näyttävät "viralliset" myyjät ~30€ parista.

Äänestä
  • Virallinen ovh on 20 ekee/paketti. Maahantuojan sivustolla on hinta.

    Äänestä

Teitten varsilla valmiina, eihän niitä erikseen tarvii mennä ostamaan. Ne on sellasia kolmion muotoisia levymäisiä lätkiä joissa on hirveä muistuttava kuvakin keskellä. Niistä on kai joskus ollut oikeestikin hyötyä.

Äänestä
  • Ehdotan,että laitettaisiin pioneerien kesäleirillä
    nuoret maalaamaan hirvet punaiseksi, näin ne olisi helpompi havaita!

    Äänestä

viimeisen päälle PELKKÄÄ HUUHAATA. Nää hilavitkuttimet pompsahtaa näköjään aina uudestaan myyntiin. Osta silläkin rahalla bensaa pyörääsi.

Äänestä

Laitteet ovat täyttä humpuukia, niitä on testattu mm. tekniikanmaailmassa. Mistä voit esim tietää minne ne hirvet lähtee säikähtäessään ääntä. Voivat juosta vaikka juuri tielle.

Äänestä
  • Hobi hirvivaroitin toimii ja todella hyvin.
    Kysy niiltä jotka sitä käyttävät ?
    Ellet muuten usko.
    On jotenkin tyhmää väittää asiasta josta ei mitään tiedä. Osta ja laita se pyörääsi tai autoosi niin näet.

    Äänestä

  • vir kirjoitti:

    Hobi hirvivaroitin toimii ja todella hyvin.
    Kysy niiltä jotka sitä käyttävät ?
    Ellet muuten usko.
    On jotenkin tyhmää väittää asiasta josta ei mitään tiedä. Osta ja laita se pyörääsi tai autoosi niin näet.

    Olen kysynyt ja vastaukset olivat "varoittimen" kannalta huonoja. On jotenkin tyhmää väittää vastaan, jos käyttäjiltä tulee negatiivista palautetta... eikö? Ja sinun tietosi ovat peräisin mistä? Myytkö "varoitinta" peräti itse?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sepi kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia kun näkyvät niitä kerran myyvän?????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu