Onspot

Oletteko huomanneet te joilla on onspotit autossa että ne "varret" laskeutuvat sieltä parissa kuukaudessa itsestään ja ketjut osuvat alkavat osua maahan ja näin ollen kuluvat... todella ärysttävää
42454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onspotin sylinterissä on niin voimakas jousi että se ei itsestään laske alas.Eri juttu jos ilmaventtiili laskee läpi ja tulee pikkuhiljaa painetta sylinteriin.Onspotin ketjut voi hyvinkin jatkaa hitsaamalla.Syksyisin pistän semmonen 5kpl lenkkiä lisää.On hyvä kikka pellistä virittää peti minkä päällä ketjut makaa kun ne on yläasennossa.

Äänestä

Rupee toi auto olee 10 vuotta vanha ni ne jouset ei oo enää jäykkinä... ne on kyl jo 2 kertaa vaihettu mutta iän mittaa ne tulee alas... mutta tänä kesänä taidan ottaa ne pois koska ketjujen kilinä on todella ärsyttävää mielestäni

Äänestä
  • Onspotin ohjeiden mukaan ne pitääkin ottaa kesäksi pois ja huoltaa. Ei ole iso työ, vain neljällä pultilla kiinni. Itse olen ottanut kesäksi pois. Omat on pari vuotta vanhat ja sylinterit on todennäköisesti erilaiset kuin kymmenen vuotta sitten. Ei ole ainakaan vielä ollut valumisongelmia.

    Äänestä

mulla lähti toinen irti ku laski alas ja jäi 90 vauhissa renkaan alle..moni ottaa kuulemma kesäks pois ne...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuski6 kirjoitti:

Oletteko huomanneet te joilla on onspotit autossa että ne "varret" laskeutuvat sieltä parissa kuukaudessa itsestään ja ketjut osuvat alkavat osua maahan ja näin ollen kuluvat... todella ärysttävää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu