nyt on aika korjata tilanne kerralla tai sitten lyödään yleislakko päälle.
Palkat jäljessä muuta eurooppaa ja ruotsia noin 70%..
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Suomessa on EU:n paskimmat palkat. Saksassakin kaksin tai jopa kolminkertaiset palkat Suomen talkoorupupalkkoihin verrattuna.
- Anonyymi
Varsinkin duunaritasolla olemme jääneet palkkakehityksessä kuin eno veneestä.
- Anonyymi
Joopajoo, vai kaksi tai jopa kolminkertaiset palkat.
- Anonyymi
Suomessa on hyvät palkat vain perusköyhät on jätetty minimiin ja perustulo puuttuu mikä poistaa köyhyyttä taas arvoistaa ja vähentää rikollisuutta. Euroopan stalinisti maissa oli varastaminen pääelinkeino ja se ettei maksettu veroja ei haluttu maksaa kaikki vaan pimeästi kun verorahoilla juuri maksetaan se pyöritysraha eli eläkkeet ja sairaalat koulut ja perustoimeen tulo työkkärikorvaukset jne. Ensin pitää maksaa veroja tuloista että saadaan maksettua kulut meistä ja meidän eläminen.
- Anonyymi
No Itävallassa on halvinta asua sanoi sinne muuttanut pariskunta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varsinkin duunaritasolla olemme jääneet palkkakehityksessä kuin eno veneestä.
No eläkeikää haluatte nostaa vai hienoa nähdä teidät 65 vuotiaita työssä työkoneissa busseissa jne
- Anonyymi
kokoomus puolue vaalikone kokoomus riistää
- Anonyymi
Verot alas
- Anonyymi
Eläkeikää alas ! Susta ei ole mihinkään enää 55-60 vuotiaana.
- Anonyymi
ELÄKELÄISKÖYHYYS HÄTÄTILA kaikkein isoin ja vakavin ongelma, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttaminen. Suomen eläkkeet puolet huonommat, kuin kaikissa muissa Pohjoismaissa ja EU:n oikeusvaltioissa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa#comment-118408720
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17272237/1-500ekk-minimielakkeet-poistivat-quotruuhkatquot-sote-asemilta-muissa-pohjoismaissa
On todennäköisesti ainut keino, saada Suomen kansalaisille, enää mitään oikeuksia, kieltäytyä enää äänestämällä, pahentamasta tilannetta. Äänestäminen on todellakin, oikeuksien luovuttamista, korruptio-eduskunnan yksipuoluejärjestelmän, pörssirikollismafioille verokeitaisiin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652 - Anonyymi
Nuorten pätkä-silppu-ilmais-halpatyövoiman, kannattaa vaatia 1 500€/kk MINIMIELÄKKEITÄ, varsinkin kun on todennäköistä, että sairastutte vakavasti nuorina, hyväksikäytettyinä orjatyövoimana nälkäpalkoilla, voitte joutua onnettomuuksiin, väkivallan kohteiksi ym.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16330532/elakerahastoissa-biljoonia-pelkat-korot-tuhansia-miljardeja-euroja---on-mista-ottaa#comment-118409077
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1033028
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on872405- 241936
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221510Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291470Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151375- 87892
Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26887Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62836Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2759