Noin niinkö silleen

Anonyymi-ap

"USAssa 63-vuotias mies tuomittiin 60 vuodeksi vankeuteen hirvittävistä rikoksista – ”Se oli sadismia”

OPISKELIJOITA vuosia kiristänyt, uhkaillut ja pahoinpidellyt Lawrence Ray, 63, on tuomittu Yhdysvalloissa 60 vuoden vankeus­rangaistukseen, kertovat muun muassa The Guardian ja uutistoimisto AFP. Ray pyöritti noin kymmenen vuoden ajan kultin kaltaiseksi kuvailtua toimintaa, jossa hän hyväksikäytti lukuisilla tavoilla New Yorkissa sijaitsevan taidekoulun oppilaita."


Suomessa hän olisi paljous alennukset huomioiden vapautettu välittömästi ja hänelle olisi valtion varoista maksettu korvausta siitä ajasta jonka oli ollut tutkinta vankeudessa.

1

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Naiset ovat omituisia, suuri osa tykkää että hallitaan tiukasti, siksi tykkäävät musuistakin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2075
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      330
      1274
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      91
      1166
    4. 149
      1055
    5. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      928
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      67
      919
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      859
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      797
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      23
      796
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      759
    Aihe