ollut kova ahdistus ja parku Toyotaa vihaavien ikuisten häviäjien joukossa, itkekää ja parkukaa vaikka kuinka paljon ja silti Toyota on paras ja halutuin.
Taas tänään on
15
87
Vastaukset
- Anonyymi
Kävitkö viime yönä taas koeajoilla ja missä päin maailmaa olit tällä kertaa liikkeellä?
Montako Toyotaa tilasit tällä kertaa?- Anonyymi
Kävin Volkkarilla mutta pahus nesteet valuivat alle kesken koeajon ja heräsin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kävin Volkkarilla mutta pahus nesteet valuivat alle kesken koeajon ja heräsin.
Juu tietyt nesteet voi tulla pihalle kun nauttii liikaa unissaan.
- Anonyymi
"HARVOIN on ollut näin pettynyt olo uuden auton koeajon jälkeen. Autojätti Toyotan ensimmäistä sähköautoa odotettiin pitkään."
- Anonyymi
Parhaasta ja halutusta ei kirjoiteta Suomen ykköslehdessä näin:
"Pitkään odotettu pettymys
Näin otsikoi maan suurin päivälehti Toyotan sähköauton, mikä bzz se nyt olikaan, koeajon. Ja jatkaa: HARVOIN on ollut näin pettynyt olo uuden auton koeajon jälkeen. Autojätti Toyotan ensimmäistä sähköautoa odotettiin pitkään.
"Toyotan uuden auton sähköominaisuudet ovat häkellyttävästi jäljessä kilpailijoista. Toimintamatka ja latausnopeus suorastaan hämmentävät"
Ja nämä kommentit eivät perustu toimittajan mielipiteisiin vaan tojon teknisiin ominaisuuksiin. Ne ovat oikeasti todella paljon jäljessä kilpailijoita.
Tätä ei voi voi kumota vaikka kuinka suoltaisi propagandaa nettiforumilla. Toyota on sähköautoissa aivan luuseri valmistaja. Ja se paha juttu tojolle on että sähköautot on se segmentti jossa ratkaistaan autovalmistajan tulevaisuus.
Latauskelvottomat ovat kuoleva business ja Mirai/polttokennoauto jo ehtinyt kuolemaan Tojon käsiin. - Anonyymi
Maahantuoja odottelee parhaillaan Japanista vastauksia useisiin huolenaiheisiin, joita omistajat ovat autosta esittäneet. Niitä saataneen tällä viikolla.
"Sanotaanko näin, että tänä vuonna joululahjojen toivelista ei mennyt joulupukille, vaan pääkonttoriin Japaniin", Toyotan Karvinen sanoo.- Anonyymi
"Pyörän mutterit" oli hätävalhe ja pari vuotta liian lyhyt aikalisä.
- Anonyymi
Haluttavuus näkyy marketin parkissa muttei maantieajossa.
- Anonyymi
Lavetillako ne markettiin viedään?
Ehhei vaan ajamalla.
Hinaamalla viedään ja tuodaan näitä merkkejä:
BMW, Mercedes-Benz, Citroen ja Audi muodostavat automerkkien kuuman kärjen tilastossa, jossa pärjääminen on valitettavan kyseenalainen kunnia. Ne päätyvät kaikkein useimmin hinattaviksi. Tämä selviää POP Vakuutuksen tilastoista. Hinausmääriä tutkittiin kolmen vuoden ajalta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lavetillako ne markettiin viedään?
Ehhei vaan ajamalla.
Hinaamalla viedään ja tuodaan näitä merkkejä:
BMW, Mercedes-Benz, Citroen ja Audi muodostavat automerkkien kuuman kärjen tilastossa, jossa pärjääminen on valitettavan kyseenalainen kunnia. Ne päätyvät kaikkein useimmin hinattaviksi. Tämä selviää POP Vakuutuksen tilastoista. Hinausmääriä tutkittiin kolmen vuoden ajalta.Mitkä autot eivät suostu talvella edes käynnistymään, kun akut sippaa ja releetkään ei vedä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lavetillako ne markettiin viedään?
Ehhei vaan ajamalla.
Hinaamalla viedään ja tuodaan näitä merkkejä:
BMW, Mercedes-Benz, Citroen ja Audi muodostavat automerkkien kuuman kärjen tilastossa, jossa pärjääminen on valitettavan kyseenalainen kunnia. Ne päätyvät kaikkein useimmin hinattaviksi. Tämä selviää POP Vakuutuksen tilastoista. Hinausmääriä tutkittiin kolmen vuoden ajalta.Lavetilla viedään hylsyn saaneet Corollat paalaamoon.
- Anonyymi
Kyllä ahdistus iski eilen Tojoleiriin kuin nyrkin isku palleaan.
- Anonyymi
Älkää hätäilkö tulevaisuudessa tojota valtaa myös sähköauto markkinat, bz oli vain harjoittelua joka poistuu pian markkinoilta. Sitten tojotalta vielä tulee vetyautot jossa sillä on selvä johto asema.
- Anonyymi
Onneksi markkinoilla on suuri joukko sähköautojen valmistajia, joilla ei ole harjoittelumalleja myynnissä. Ne pn tehty jo 10 vuotta sitten, ja nyt niillä on toimivat, valmiit mallit myynnissä ja liikenteessä.
- Anonyymi
Toyotahan hautasi vetyautoprojektinsa jo aikaa sitten.
Muut on jo pari sukupolvea edellä sähköautoissa, eli ihan samoilla mennään kuin ennen vanhaan, aina jäljessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisen keho ei ole miehen oikeus
Miesten seksuaalisten tarpeiden täyttäminen ei ole naisten tai yhteiskunnan velvollisuus. Seksi ei ole kenenkään oikeus. https://www.hs.fi/mielipide/a2311668Pelkäsin Sinua
Nainen, siksi pakenin eikä meistä koskaan tullut mitään 😓. Pidin liikaa sinusta, niin siksi pelkäsin. Tiedän että meistä olisi tullut jotakin hyvää j40824Naiset tulleet liiankin itsenäiseksi
Naisten asema on Suomessa yliarvostettua ja tämän kyllä huomaa naisten käyttäytymisestä.368719Hyvää iltaa
Onko tullut edistymistä kaivattunsa kanssa? Tämä kysymys erityisesti yhdelle miehelle täällä. :)88680Erdogan haluaisi Suomen nyt Natoon
Tuokin ukkeli on melkoinen tuuliviiri. Vielä muutama päivä oli ihan eri mieltä kuin tänään. https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009358534.html "Turki322651- 49651
Jos nainen et olisi tuollainen mörökölli
Meistä olisi tullut vähintäänkin hyvät ystävät. Taidat suhtautua kaikkeen liian vakavasti, mietit liikaa ja rakennat itsellesi henkisen umpikujan.42645Ikuisuusaihe yön pimeiden tuntien mausteeksi
Kuka nyt sitten on koijannut, ketä ja miten, se on aina hyvä debatin paikka. Ei ne miehetkään puhtaita pulmusia tuolla saralla ole, siksi kummeksuttaa166620