29-vuotiaan naissosiaalityöntekijän ja naisministerien mielestä mitään ei ole vialla. Vanhemmat ovat sairaudentunnottomia heidän itse diagnosoimastaan huolesta, vaikka todisteellista haittaa ei ole olemassa, ja lastensuojelu saa toteuttaa jonkun etua toisia vastaan. Se ei ole vain laitonta, se on äärioikeistolainen ideologia, josta hallitus sanoo: Hyvää työtä! Ongelma on muka lisääntynyt sairaus ja puutteelliset avohuollon palvelut, jonka takia on pakko tehdä huostia, vaikka sosiaalityöntekijät estävät avohuollon itse
https://youtu.be/eRKdPMexSss
Huge crisis is real. Finnish court and social work system are illegal And corrupted. Human right crimes.
Lastensuojelun avohuolto on korvattava perhelaitoksella/Huostaanotto on kiellettävä ja korvattava perhelaitoksella
Suomen hallinto-oikeus ja sosiaalityö korruption ja laittomuuden tekijöinä
5
193
Vastaukset
29-vuotias naissosiaalityöntekijä ja naisministerit uskovat, ettei mikään ole vialla. Vanhemmat ovat välinpitämättömiä sosiaalityöntekijöiden itsediagnosoidulle huolelle, vaikka haittoja ei ole todistettu, ja lastensuojelun sallitaan ajaa jonkun etua muita vastaan. Oikeat psykiatrian ammattilaiset raportoivat suoraan lastensuojelulle. Terveet lapset eristetään ja sairaat lapset laitetaan sijaishoitoon ilman hoitoa, jossa he pahoinpitelevät heitä turvallisuuden nimeen. Myös vanhemmat saavat kokea pahoinpitelyn, aivottomana ja lapsellisena kohtelun ja oman kiintymyssuhteensa tahallisen tuhon valvojien toimesta. Kyse on kontrollista. Se ei ole vain laitonta, se on äärioikeistolainen ideologia, jota hallitus edistää tarkoituksella. Valtiovarainministeri Annika Saarikko sanoo: Hyvää työtä! yksityisen liikelaitoksen Lapsikylän 60-vuotisjuhlissa sekä sen, että tavoitteenamme on Suomi, jossa yhdenkään lapsen ei tarvitse kantaa aikuisten huolia, eli vanhemmat eristetään ja syrjitään. Hallitus näkee vanhempien ja lasten ahdingon lisääntyneenä sairautena ja riittämättöminä avohoitopalveluina, minkä vuoksi ihmiset on pakko ottaa huostaan, vaikka sosiaalityöntekijät itse estävät avohoidon. Tuomioistuimet estävät sairauksia koskevien valheiden kyseenalaistamisen sanomalla, että tämä ei ole lastensuojelun vastaista ja kyse on hallinto-oikeudesta eikä rikosoikeudesta tai kansainvälisestä ihmisoikeuslaista.
Lastensuojelun avohuolto on korvattava perhelaitoksella29-vuotias naissosiaalityöntekijä ja naisministerit uskovat, ettei mikään ole vialla. Vanhemmat ovat välinpitämättömiä sosiaalityöntekijöiden itsediagnosoidulle huolelle, vaikka haittoja ei ole todistettu, ja lastensuojelun sallitaan ajaa jonkun etua muita vastaan. Oikeat psykiatrian ammattilaiset raportoivat suoraan lastensuojelulle vanhempien selän takana, kuten myös neuvolat ja koulut. Suomalaisia kehotetaan tekemään lastensuojeluilmoituksia mahdollisimman helposti ja vaarallisia vanhempia vastaan lietsotaan pelkoa kärsimysmainoksilla. Terveet lapset eristetään ja sairaat lapset laitetaan sijaishoitoon ilman hoitoa, jossa he pahoinpitelevät heitä turvallisuuden nimeen. Myös vanhemmat saavat kokea pahoinpitelyn, aivottomana ja lapsellisena kohtelun ja oman kiintymyssuhteensa tahallisen tuhon valvojien toimesta. Kyse on kontrollista. Se ei ole vain laitonta, se on äärioikeistolainen ideologia, jota hallitus edistää tarkoituksella. Valtiovarainministeri Annika Saarikko sanoo: Hyvää työtä! yksityisen liikelaitoksen Lapsikylän 60-vuotisjuhlissa sekä sen, että tavoitteenamme on Suomi, jossa yhdenkään lapsen ei tarvitse kantaa aikuisten huolia, eli vanhemmat eristetään ja syrjitään. Hallitus näkee vanhempien ja lasten ahdingon lisääntyneenä sairautena ja riittämättöminä avohoitopalveluina, minkä vuoksi ihmiset on pakko ottaa huostaan, vaikka sosiaalityöntekijät itse estävät avohoidon. Tuomioistuimet estävät sairauksia koskevien valheiden kyseenalaistamisen sanomalla, että tämä ei ole lastensuojelun vastaista ja kyse on hallinto-oikeudesta eikä rikosoikeudesta tai kansainvälisestä ihmisoikeuslaista.
Lastensuojelun avohuolto on korvattava perhelaitoksella- Anonyymi
ajatuksetovatilmaisia kirjoitti:
29-vuotias naissosiaalityöntekijä ja naisministerit uskovat, ettei mikään ole vialla. Vanhemmat ovat välinpitämättömiä sosiaalityöntekijöiden itsediagnosoidulle huolelle, vaikka haittoja ei ole todistettu, ja lastensuojelun sallitaan ajaa jonkun etua muita vastaan. Oikeat psykiatrian ammattilaiset raportoivat suoraan lastensuojelulle vanhempien selän takana, kuten myös neuvolat ja koulut. Suomalaisia kehotetaan tekemään lastensuojeluilmoituksia mahdollisimman helposti ja vaarallisia vanhempia vastaan lietsotaan pelkoa kärsimysmainoksilla. Terveet lapset eristetään ja sairaat lapset laitetaan sijaishoitoon ilman hoitoa, jossa he pahoinpitelevät heitä turvallisuuden nimeen. Myös vanhemmat saavat kokea pahoinpitelyn, aivottomana ja lapsellisena kohtelun ja oman kiintymyssuhteensa tahallisen tuhon valvojien toimesta. Kyse on kontrollista. Se ei ole vain laitonta, se on äärioikeistolainen ideologia, jota hallitus edistää tarkoituksella. Valtiovarainministeri Annika Saarikko sanoo: Hyvää työtä! yksityisen liikelaitoksen Lapsikylän 60-vuotisjuhlissa sekä sen, että tavoitteenamme on Suomi, jossa yhdenkään lapsen ei tarvitse kantaa aikuisten huolia, eli vanhemmat eristetään ja syrjitään. Hallitus näkee vanhempien ja lasten ahdingon lisääntyneenä sairautena ja riittämättöminä avohoitopalveluina, minkä vuoksi ihmiset on pakko ottaa huostaan, vaikka sosiaalityöntekijät itse estävät avohoidon. Tuomioistuimet estävät sairauksia koskevien valheiden kyseenalaistamisen sanomalla, että tämä ei ole lastensuojelun vastaista ja kyse on hallinto-oikeudesta eikä rikosoikeudesta tai kansainvälisestä ihmisoikeuslaista.
Lastensuojelun avohuolto on korvattava perhelaitoksellaMiten sosiaalityöntekijän sukupuoli ja ikä liittyvät mihinkään? Mikäli näiden mainitsemisella on tarkoitus jotenkin kyseenalaistaa hänen uskottavuuttaan, niin kannattaa muistaa, että ainakin hän on valmistunut ajallaan sen sijaan, että esimerkiksi vielä yli nelikymppisenä olisi edelleen kaikista korkeakouluista kenkää saanut ylioppilas.
- Anonyymi
Väärä palsta tähän märehdintään, jota on jo toisilla palstoilla ollut aivan riittämiin.
- Anonyymi
Kyllä näin on. Olen itsekin joutunut sosiaalityön uhriksi. Vaikka olet tuntenut olosi ja toimintasi hyväksi vuosia sinun voidaan yhtäkkiä väittää olevan sairauden tunnoton. Sillä oikeutetaan huostaanottoja ja sillä keinoin kuntien rahanpyöritys alkaa. Näin ainakin Kuusamossa. Lisäksi sekä vanhempien että lasten tasoa yritetään laskea, jotta taas saadaan raha kiertämään. Ikävää näiden sinisilmäisten lasten ja vanhempien puolesta katsottuna. Kukaan ei voi toipua näin kamalista teoista joita kaupunki "alamaisilleen" tekee.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k2053780Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️323075Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi333074Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k222898Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.52812Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem682808Jos voisit kysyä
Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?2202189- 82091
Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien872056Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun
Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill92008