Pippelisen kananlento.

Anonyymi-ap

Puppe antaa Pippeliselle lämpöisen myötämielisen kannustavan osanoton tapahtuneen fotosoppipaljastuksen osalta, varsinkin mersusoppaukseen perustuen.

Älä vaivu alakuloisuuteen, sinä 2010 olet trollausharrastuksesi tiimoilta paljon kehittynyt fotomanipulaatioiden väsäilyissä sitten tiikeripalsamipurkkien, kun nyt jo kattilatkin sutjakkaasti asettuu milloin minnekin.

Sinun ammattitaidollesi on paljon käyttöä monella liiketoiminnan alalla mainostoimistoista jopa rakennusteollisuuteen, joka sinun sydäntäsi lähellä.

Puppe antaa neuvon, älä panikoi, ota rauhallisesti, kyllä sä sieltä selviät, Puppe tuossa viittaa siihen vuosikymmeniä vanhaan tv-mainokseen jossa mies oli joutunut heikoilla jäillä veden varaan.

Nyt Pippelinen vain uutta putkeen ja tsemppiä, kyllä sä sieltä selviät, ota uusi suunta elämällesi, jätä neitimäisyytesi jo historiaan ja ryhdy olemaan mies.

Hanki itsellesi naiskumppani, sellainen joka ymmärtää sinua ja joka auttaa sinua pahimman ylitse, sitten sinullekin aurinko paistaa.

Puppe antaa kuitenkin ohjeen numero yksi.
Joidenkin perheiden lapsilla on herkkupäivä / karkkipäivä kerran viikossa.
Mainittuun viitaten Puppe ohjeistaa, että olisi hyväksi sinulle antaa itsellesi viikossa vain yksi internetpäivä.
Ajattele Pippelinen, silloin sinulle jäisi viikossa 6 päivää aivan johonkin muuhun kuin ajatella Numbaa ja Senssua, jopa minua.

Voisit noiden kuuden päivän aikana paneutua täysipainoisesti vaikkapa harrastamaan jotain liikuntaa, sosiaalista kanssakäymistä ihmisten kanssa kasvotusten, jopa laittamaan ruokaa.

Akuutein asia on kuitenkin se, että sinun tulisi ottaa itseäsi niskasta kiinni ja lopettaa kaikki alkoholin nauttiminen aivan nollatoleranssille,

Puppe kyllä ymmärtää että sinulla on vakavia traumoja koska sinua on koulukiusattu, mutta sitä Puppe ei ymmärrä että vielä aikuisenakin kerjäät kiusaamista osaksesi, joten Pippelinen hyvä, tee ensitöiksesi "Aasit" kuten olet maininnut tällä palstalla tuloksetta monen monta kertaa.

Ystävällisin terveisin Ghanasta Puppe.

10

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Monesko sivupersoonasi tämä "puppe" on? Jos Onkopoika ja laadukas mies yökerhosta lasketaan mukaan ja vähintään yksi sihteeri ja yksi asiantuntija, niin ollaan lukemassa seitsemän. Jos HD thaileidi lasketaan mukaan, on kyseessä jo kahdeksan hahmoa. En tiedä onko se näppäränepparinen thaileidi hesasta sitten sama tämän Chiang Main laadukkaan naishenkilön kanssa, jos on niin se on sitten yhdeksäs tyyppi. Aikanaan oli myös taksimies ja Hua Hinin zaphodi, jolloin päästään kokonaispoppooseen yksitoista.
      On myös vielä sitten ulkopuolisia hahmoja, jotka usein ovat nimellä "meidän seurue" tai "Pirre Espoosta" lapsineen, jotka paljastuu joka kerta Saarimiehen hahmoiksi jokainen ja alkaa armoton kiukuttelu kun mikään ei mene läpi.

      • Anonyymi

        TORAKAT LEVITTÄVÄT TAUTEJA
        Torakat pilaavat haisevilla ulosteillaan elintarvikkeita. Ne levittävät ulosteissaan ja syljessään sekä bakteeri- että virusperäisiä tauteja: ripulia, salmonellaa, A-hepatiittia ja sairaalainfektioita. Torakoiden ulosteet, nahka ja oksennus voivat aiheuttaa voimakkaitakin allergisia reaktioita


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        TORAKAT LEVITTÄVÄT TAUTEJA
        Torakat pilaavat haisevilla ulosteillaan elintarvikkeita. Ne levittävät ulosteissaan ja syljessään sekä bakteeri- että virusperäisiä tauteja: ripulia, salmonellaa, A-hepatiittia ja sairaalainfektioita. Torakoiden ulosteet, nahka ja oksennus voivat aiheuttaa voimakkaitakin allergisia reaktioita

        Allekirjoitus unohtui.

        Krunikan Vili


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Allekirjoitus unohtui.

        Krunikan Vili

        Sorry, väärä.

        TT Laiffi töissä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sorry, väärä.

        TT Laiffi töissä

        Voi kun ymmärtäisit kertoa ongelmistasi lääkärille rehellisesti, mutta kun et osaa muuta kuin valehdella niin olet tuomittu pysymään Bumbana nettipiruna loppuun saakka.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voi kun ymmärtäisit kertoa ongelmistasi lääkärille rehellisesti, mutta kun et osaa muuta kuin valehdella niin olet tuomittu pysymään Bumbana nettipiruna loppuun saakka.

        Anteeksi osallisuuteni ajatuksiisi, mutta kuten havaitset, olen siellä tänään, huomenna ja loppuelämäsi.

        Huhuu .... seuraavan yön olen sänkysi alla ja ujuttaudun painajaisiisi Dopparina tai Kläppinä, en ole vielä päättänyt.


    • Anonyymi

      Hyvä Puppe, eihän tämä kirjoituksesi ihan asiaton ole, mutta nuhtelen sinua yhdestä asiasta nimittäin siitä että et ole huomioinut peukaloisen ura mahdollisuutta, toimittaa kokemuspohjalta, diagnooseja.

      Siispä väitän että ei peukaloisen elämä ihan toivotonta ole, onhan hänelle vielä toivoa, onhan ?, uravalinta vaihtoehtoja on monen monta, kun totuus photoshoppailuista paljastui. kertoen peukaloisen ollen vain tallaisillä palstalla yleisesti vaikuttava trolli.

    • Anonyymi

      Pippelinen meni mukkelis makkelis.

    • Anonyymi

      Puppe näin välikommenttina muistuttaa että Puppe ohjeisti Pippelistä tekemään "Aasit" mutta havaittavissa että Pippelinen on niin aasi että ei ymmärrä, vaan kiihtyvällä vauhdilla kaivaa itsellensä kuoppaa jossa jo on loppuun taputeltuna, kuten sananparsi sanoo.

      Puppelle on selviö että Pippelinen ei hulabaloota aiheuttanutta mersukuvaa julkaise, koska Pippelinen on Tyttönen miehen kropalla.

    • Anonyymi

      Päästä Huhtasuuri jo senssu nukkumaan sieltä kattilasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      42
      2998
    2. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      87
      2896
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      160
      2812
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      201
      2095
    5. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      112
      1968
    6. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      14
      1954
    7. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      50
      1579
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      37
      1554
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      369
      1415
    10. Gallup! Mitä kirjainta kaipaat ja rakastat?

      Etunimen eka kirjain? Aloitan V
      Ikävä
      87
      1061
    Aihe