Fortum on loistava esimerkki ahneudesta, moraalin puutteesta, huonosta johtamisesta ja asiakkaan huijaamisesta.
Vaikka näille huonoille johtajille annetaan ahneutta lisää ja lisää, niin siltikään ei osaamista löydy.
Miksi johtajina ei ole viisaita ihmisiä? Aina joitain kyvyttömiä tumpeloita.
Fortumi on huonossa johtamisessa maailma paras.
Fortumi on loistava esimerkki ahneudesta, moraalittomuudesta, huonosta johtamisesta...
22
220
Vastaukset
- Anonyymi
Mistäköhän johtuu? On niin vahvasti valtio (ministerit) mukana. Ahneus, rahat pois kansalta ja miljoonapalkat herroille ja rouville.
Nyt voivat Fortumissa olla ylpeitä, pääsivät samaan kastiin Postin ja VR:n kanssa. En kehtaisi sanoa edes sitä, että olisin töissä em paikoissa, jos olisin. - Anonyymi
Onneksi Fortumia ja Postia voi boikotoida.
Onhan niitä fiksumpiakin toimijoita, jotka pystyvät hoitamaan asiat paremmin.
Toki, aina täytyy muistaa, että liiketoiminta perustuu aina asiakkaan ja työntekijän huijaamiseen.
Ei ole olemassa mitään rehellistä bisnestä. - Anonyymi
Tämä Fortumin uusi toimari voisi miettiä, että onko hänen työpanos 30000/kk euron arvoinen. Tuohon rahaan pitää harkintakykykin pelata. Nyhtääkö hänkin suomalaiset köyhyysrajan alapuolelle. Ei ne taalan kuvat silmissä ole kenenkään etu kun on kysymys kokonaisuudesta.
- Anonyymi
Mulla on Fortumin osakkeita jonkun verran ja olen tyytyväinen, lisää vaan sähkön hintaa niin saan osinkoja !
Hienosti hoidettu, johtajat on palkkansa ansainnut. Ostan lisää Forttumia ja kela maksaa sähkölaskut suoraan taskuuni osinkoina.- Anonyymi
Oikeasti, et mitenkään voi olla tyytyväinen osakekurssin kehitykseen eli olet trolli.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oikeasti, et mitenkään voi olla tyytyväinen osakekurssin kehitykseen eli olet trolli.
Ostin just kun kurssi alhaalla.
Täällähän on oikeita bisnes-idiootteja kommetoimassa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ostin just kun kurssi alhaalla.
Täällähän on oikeita bisnes-idiootteja kommetoimassa.Moktarko se siellä on taas kehumassa Talvivaaran osakkeitaan? ValkkuMoktulla on osakkeiden kursseja ennustava ohjelma, yhdessä sukulaismiehen kanssa sioittavat ropottiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Moktarko se siellä on taas kehumassa Talvivaaran osakkeitaan? ValkkuMoktulla on osakkeiden kursseja ennustava ohjelma, yhdessä sukulaismiehen kanssa sioittavat ropottiin.
Ostin hintaan 9,85€ ja nyt hinta on jo 14,06€.
Olen paras ja te muut olette bisnes-idiootteja.
-Valuuttakauppias aka Moktar Gubta - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ostin just kun kurssi alhaalla.
Täällähän on oikeita bisnes-idiootteja kommetoimassa.MoktarValkku kirjoitustaidottomana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ostin hintaan 9,85€ ja nyt hinta on jo 14,06€.
Olen paras ja te muut olette bisnes-idiootteja.
-Valuuttakauppias aka Moktar GubtaOooopppp
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ostin hintaan 9,85€ ja nyt hinta on jo 14,06€.
Olen paras ja te muut olette bisnes-idiootteja.
-Valuuttakauppias aka Moktar GubtaBinghaku?
- Anonyymi
Onko sähkösopimuksesi myös valtion omistamasta fortumista?
No ei varmaan, pörssisähkö jopa halpaa nyt, kesän kynnyksellä. Mutta määräaikainensopimus 23 s, josta et irti pääse millään.
Valtio vedättää omistamansa sähköyhtiön kautta 4-5 kertausta voittoa , todellisiin kustannuksiin verrattuna.
Määräaikaisen vedätyksessä vähintään 300 000 sähkötaloutta.
Sosialismia pahimmillaan, ainakin kuluttajan kannalta.
- Anonyymi
Moskapaktar
- Anonyymi
Fortumin johtajina ei taida olla ihmisiä, paremminkin ahneita otuksia, joilla ei oikeasti ole kykyä ko. tehtävään.
Johtajina ei juurikaan ole kuin työpaikkakiusaajia.- Anonyymi
Osta otsalamppu jos et halua run..kata kynttilänvalossa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osta otsalamppu jos et halua run..kata kynttilänvalossa
Ei mahdu karvahatun vuoksi.
Pimeässä vaan käsi käy. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei mahdu karvahatun vuoksi.
Pimeässä vaan käsi käy.Virsi 193
JHa
- Anonyymi
Fortum teki aikoinaan Venäjälle huonoilla ehdoilla sopimuksen. Toimii edelleen siellä, muttei voi tuottamaan tuloja siirtää Venäjältä pois. Venäjän johto voi käyttää ne omaksi hyödykseen jos tahtovat ja venäläiset tuntien turha odottaa mitään sellaista päätöstä, joka olisi Fortumia hyödyntävää.
Luottamus venäläisiä kohtaan? Eikö esi-isämme jo opettanut sen, että on maita, joihin ei voi luottaa tosipaikan tullen. Fortum on pakotettu toimimaan siellä sopimuksen mukaan (sanktioitu). Sota olot luulisi olevan poikkeava tilanne, jolloin tehdyt sopimukset raukeaa? Venäjä taitaa vetää Fortumin kölin ali oikein urakalla.
Johdolle oli ilmeisen hyviä porkkanoita tarjolla, kun uskalsivat lähteä Venäjälle ja Saksaan. Kasvun sokaisemana bonukset pyöri vain silmissä, kun riskikartoituskin taisi jäädä vaillinaiseksi. Niin kuin tämän kokoluokan kaupoissa luulisi olevan pakollista.- Anonyymi
Virheistä on vain opittava ja hyväksyttävä seuraukset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Virheistä on vain opittava ja hyväksyttävä seuraukset.
Ei valtio halua oppia, kun ei ole taloudellista vastuuta, kyllä verotuksella rahat kupataan kaikilta, jotka sähköä tarvitsee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei valtio halua oppia, kun ei ole taloudellista vastuuta, kyllä verotuksella rahat kupataan kaikilta, jotka sähköä tarvitsee.
Turhauttavaa on yrittää valtiota opettaa, ja taloudellisen vastuun opettaminen valtiolle vaatii äärimmäista sitkeyttä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1981552Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231288- 521052
- 72975
- 58883
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52883- 105865
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53850- 43838
- 82820