Soundbar ei pysy päällä.

Anonyymi-ap

Laite: JBL CINEMA SB150 soundbar on kytketty televisioon valokaapelilla.
Aloituksen jälkeen laite lakkaa toimimasta epäsäännöllisin väliajoin. Mitään ajastinta en löydä ohjeista.
Soundbar on asetettu television eteen palikoiden päälle ettei ainakaan lämpene liikaa. Heti sammumisen jälkeen se voidaan käynnistää uudestaan.

Joku mollasi elektroniikkaa. On oikeassa koska ohjelmointi on jätetty pois. Laitteille on osoiteltava sormin asetukset monitulkintaisten "ohjeiden" avulla. Asetukset tulee asettua kohdalleen automaattisesti.

2

1552

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko Soundbar kaukosäädettävää mallia eli voiko se ottaa häiriötä toisen laitteen kaukosäätimestä?

      Ilmeisesti kyse on SPDIF-signaalista? Sen välityksellä ei pitäisi pystyä välittämään sammutuskomentoa niin kuin HDMI:n kautta voi tehdä. Toki soundbar voi valvoa tuleeko SPDIF:n kautta ääntä ja tarvittaessa sammuttaa itsensä energian säästämiseksi. Mutta kesken tv:n katselun ei pitäisi sammua.

      Pistäpäs sounbar päälle jonnekin pimeään vessaan yön yli ja katso sammuuko siellä vai pysyykö päällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      121
      4580
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      69
      2642
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      80
      1675
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1156
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      872
    6. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      45
      865
    7. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      863
    8. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      120
      833
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      67
      817
    10. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      789
    Aihe