Seta aloitaa pitämään 6-09 luokkille "työpajoja" sateenkaari jutuista. Miten mahdoliista ja opetus pakollista !!!
Tämä on ideologiban pakko söyttöä kuten kommunisti maissa ennen tehtiin kuinka voi olla mahdollista, että vanhemmat ei voi kieltää osallistumista.
Haloo taas vihrreät ja demarit asialla tyyliin Oras Tynkynen.
Seta hyökkää Helsingin kouluihin sateen kaarella
19
353
Vastaukset
- Anonyymi
Tää maailma on menny ihan sairaaks. Tuntuu,ett meillä ei oo enää edes sananvaltaa. Heti jos sanoo mielipiteensä homoista nii saa vastata seuraamuksista. Oon kuullu tarinoita kuinka joillekin on tullu potkut töistä jos on sanonu suoraan mielipiteensä transuista tai homoista..
- Anonyymi
Mikähän se mielipide on ollut? He ovat samanarvoisia kuin me muutkin.
Toivottavasti tulevaisuudessa heitä ei pilkata ja saavat olla oma itsensä. - Anonyymi
Tuollainen ihminen on ansainnut ne potkut, mikäli ei osaa käyttäytyä fiksusti. Ilmeisesti sana tasa-arvo ei kuulu sinun sanavalikoimaasi ja kannatat tulenpalavasti Persuja puolueena? Tarinat ja totuus ovatkin kaksi täysin eri asiaa. Itselläni oli edellisellä työpaikalla varmuudella kaksi seksuaalivähemmistöihin kuuluvaa työkaveria, saattoi olla kolmaskin, mutta en sano varmaksi. Kaikki nämä ihmiset tekivät työnsä asiallisesti ja asiantuntevasti. Eivät todellakaan kulkeneet mikään sateenkaarilippu olkapäillä tmv.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikähän se mielipide on ollut? He ovat samanarvoisia kuin me muutkin.
Toivottavasti tulevaisuudessa heitä ei pilkata ja saavat olla oma itsensä.Eivät ole. Näkeehän sen jo päältä. Ovat itsekkäitä minäminä ihmisiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eivät ole. Näkeehän sen jo päältä. Ovat itsekkäitä minäminä ihmisiä.
Kyllä ovat ja ei näe, olet erittäin lapsellinen.
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17718725m
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
kyllä vanhenpien pitäisi älytä ettei lapsen tartte silloin mennä kouluun kun näitä viherkommunistien aivopesu tilaisuuksia järjestetään. ,näin tekevät vastuun tuntevat vanhemmat, ajattelevat lapsensa parasta.
- Anonyymi
Et selvästikään ole mikään älykäs tai sivistynyt..
- Anonyymi
Niin pitkään, kun on olemassa tällaisia ihmisiä on olemassa sairaalloista epäluuloisuutta ja vihaa erilaisuutta kohtaan.
- Anonyymi
Onkin todella "järkevää", että lapsia kasvatettaisiin kirjaimellisesti tynnyrissä. Näin saataisiin ahdasmielisiä, erilaisuutta pelkääviä ja vain jotain yhtä aatetta öyhöttäviä idiootteja. Näitä löytyy Suomesta aivan liikaa.
- Anonyymi
Eläimellisiä tyyppejä! Ja katsovat oikeudekseen eläimellistää kouluissa lapsetkin. Millä oikeudella nämä saastan kantajat tartuttavat saastansa viattomiin, elämänsä alussa oleviin toisten lapsiin. Voi hyvänen aika tätä hulluutta. Jos omat lapseni olisivat vielä kouluiässä, takuulla eivät setan ryökäleet sonnallaan tahraisi lapsiani. Nouskaa suomen lasten vanhemmat rajuun vastarintaan moisia saalistajia vastaan!!!
- Anonyymi
Oletko ihan idiootti? Pelkästään hyvä että kerrotaan millaisia erilaisia ihmisiä on oikeassa maailmassa.
Surullista että sinulla on jälkikasvua. - Anonyymi
Sinulta olisi pitänyt ottaa lapset huostaan!!
- Anonyymi
Mites olisit suhtautunut jos joku sun lapsistasi olisi tullut sanomaan, että hän on homo/lesbo? Todennäköisesti olisit hakannut, vaikutat sen verran ahdasmieliseltä.
- Anonyymi
Entä sitten kun laittomuus tulee kaikella pahuuden voimalla?
- Anonyymi
Millä pahuuden voimalla tai mikä laittomuus?
- Anonyymi
Aloittajan kirjoitusvirheiden määrästä päätellen hyvä olisi jos joku menisi kouluihin vähän oppia jakamaan.
- Anonyymi
Kuuluuko nuo sateenkaari työpajat oikein opetus suunnitelmaan.Jotenkin tässä nyt tuputetaan ideologiaa.Eihän työpajoja järjestetä heteroista tai ydinperheistäkään.Sateenkaari asioista voi puhua tai kertoa mutta että jokainen oppilas joutuisi oikein aiheesta työpajoihin.Järkeä nyt tähänkin touhuun.
- Anonyymi
Etkö ymmärrä idiootti että kyseessä oli nuorten oma idea 🤦♂️
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait803422Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41374Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani41121- 261096
Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68820Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es45788Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60744Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä45739Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t29713Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4687