Seta aloitaa pitämään 6-09 luokkille "työpajoja" sateenkaari jutuista. Miten mahdoliista ja opetus pakollista !!!
Tämä on ideologiban pakko söyttöä kuten kommunisti maissa ennen tehtiin kuinka voi olla mahdollista, että vanhemmat ei voi kieltää osallistumista.
Haloo taas vihrreät ja demarit asialla tyyliin Oras Tynkynen.
Seta hyökkää Helsingin kouluihin sateen kaarella
32
845
Vastaukset 32
- Anonyymi
Tää maailma on menny ihan sairaaks. Tuntuu,ett meillä ei oo enää edes sananvaltaa. Heti jos sanoo mielipiteensä homoista nii saa vastata seuraamuksista. Oon kuullu tarinoita kuinka joillekin on tullu potkut töistä jos on sanonu suoraan mielipiteensä transuista tai homoista..
- Anonyymi
Mikähän se mielipide on ollut? He ovat samanarvoisia kuin me muutkin.
Toivottavasti tulevaisuudessa heitä ei pilkata ja saavat olla oma itsensä. - Anonyymi
Tuollainen ihminen on ansainnut ne potkut, mikäli ei osaa käyttäytyä fiksusti. Ilmeisesti sana tasa-arvo ei kuulu sinun sanavalikoimaasi ja kannatat tulenpalavasti Persuja puolueena? Tarinat ja totuus ovatkin kaksi täysin eri asiaa. Itselläni oli edellisellä työpaikalla varmuudella kaksi seksuaalivähemmistöihin kuuluvaa työkaveria, saattoi olla kolmaskin, mutta en sano varmaksi. Kaikki nämä ihmiset tekivät työnsä asiallisesti ja asiantuntevasti. Eivät todellakaan kulkeneet mikään sateenkaarilippu olkapäillä tmv.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikähän se mielipide on ollut? He ovat samanarvoisia kuin me muutkin.
Toivottavasti tulevaisuudessa heitä ei pilkata ja saavat olla oma itsensä.Eivät ole. Näkeehän sen jo päältä. Ovat itsekkäitä minäminä ihmisiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eivät ole. Näkeehän sen jo päältä. Ovat itsekkäitä minäminä ihmisiä.
Kyllä ovat ja ei näe, olet erittäin lapsellinen.
- Anonyymi00039
Anonyymi kirjoitti:
Mikähän se mielipide on ollut? He ovat samanarvoisia kuin me muutkin.
Toivottavasti tulevaisuudessa heitä ei pilkata ja saavat olla oma itsensä.Ei tarvi tyrkyttää.
- Anonyymi
kyllä vanhenpien pitäisi älytä ettei lapsen tartte silloin mennä kouluun kun näitä viherkommunistien aivopesu tilaisuuksia järjestetään. ,näin tekevät vastuun tuntevat vanhemmat, ajattelevat lapsensa parasta.
- Anonyymi
Et selvästikään ole mikään älykäs tai sivistynyt..
- Anonyymi
Niin pitkään, kun on olemassa tällaisia ihmisiä on olemassa sairaalloista epäluuloisuutta ja vihaa erilaisuutta kohtaan.
- Anonyymi00029
Setaa ei pitäisi päästä kouluun indoktrinoimaan pieniä lapsia homoseksuaalisuuteen. Pienet lapset ovat Setan kohteena, koska he eivät osaa ilmaista omaa tahtoaan ja mielipidettään selvästi vaan ovat alttiita vaikuttamiselle.
Suomen valtio tukee verovaroista tätä Setaa ja pienten lasten homoseksualistamista.
Järkyttävää touhua! - Anonyymi00031
Anonyymi kirjoitti:
Niin pitkään, kun on olemassa tällaisia ihmisiä on olemassa sairaalloista epäluuloisuutta ja vihaa erilaisuutta kohtaan.
Ei se tarkoita, että jos on erilainen että on terve tai että se erilaisuus pitäisi hyväksyä vain koska erilaisuus pitää hyväksyä.
Tällaiset ihmisten kokemat tarpeet vaihtaa sukupuoltaan ovat vakavia mielenterveydellisiä häiriöitä ja tarvitsevat psykiatrista erikoissairaanhoitoa.
Nyt tämä asia on politisoitu niin, että sukupuolen vaihtamiseen kasvatetaan suhtautumaan aivan kuin kahvilla käymiseen.
Ainakaan minun järkeeni ei mahdu tämä millään tavalla! - Anonyymi00040
Anonyymi kirjoitti:
Niin pitkään, kun on olemassa tällaisia ihmisiä on olemassa sairaalloista epäluuloisuutta ja vihaa erilaisuutta kohtaan.
Ei se, että on erilainen kuin muut, tarkoita sitä, että tämä erilaisuus olisi hyväksyttävä.
Suomessa on omantunnonvapaus.
- Anonyymi
Onkin todella "järkevää", että lapsia kasvatettaisiin kirjaimellisesti tynnyrissä. Näin saataisiin ahdasmielisiä, erilaisuutta pelkääviä ja vain jotain yhtä aatetta öyhöttäviä idiootteja. Näitä löytyy Suomesta aivan liikaa.
- Anonyymi
Entä sitten kun laittomuus tulee kaikella pahuuden voimalla?
- Anonyymi
Millä pahuuden voimalla tai mikä laittomuus?
- Anonyymi
Aloittajan kirjoitusvirheiden määrästä päätellen hyvä olisi jos joku menisi kouluihin vähän oppia jakamaan.
- Anonyymi
Kuuluuko nuo sateenkaari työpajat oikein opetus suunnitelmaan.Jotenkin tässä nyt tuputetaan ideologiaa.Eihän työpajoja järjestetä heteroista tai ydinperheistäkään.Sateenkaari asioista voi puhua tai kertoa mutta että jokainen oppilas joutuisi oikein aiheesta työpajoihin.Järkeä nyt tähänkin touhuun.
- Anonyymi
Etkö ymmärrä idiootti että kyseessä oli nuorten oma idea 🤦♂️
- Anonyymi00025
Seta yrittää normalisoida sairauden ja perverssin toiminnan.
Jos kokee tarpeelliseksi vaihtaa sukupuoltaan niin se on osoitus psykiatrisen erikoissairaanhoidon tarpeesta eikä se voi näin ollen olla mikään jokapäiväinen normaali asia, jota Seta yrittää tuputtaa pienille lapsille.
Eikö tuon Setan ja pride-liikkeen takana ole Yhdysvalloissa The Church of Satan eli Saatanan kirkko? - Anonyymi00026
Anonyymi kirjoitti:
Etkö ymmärrä idiootti että kyseessä oli nuorten oma idea 🤦♂️
No mitä sitten vaikka olisi nuorten oma idea? Ei tuollaiseen pidä lähteä. Seta ja woketus pois kouluista. Lapset ja nuoret on jätettävä rauhaan tältä satanistiselta saastalta.
- Anonyymi00027
Setan sukupuolityöpajat = Komsomol.
Miten Suomen valtio tukee tätä verovaroista?- Anonyymi00035
"Seta saa vuosittain valtionavustusta erityisesti sosiaali- ja terveysjärjestöjen avustuskeskuksen (STEA) kautta. Esimerkiksi valtakunnallinen Seta ry on saanut STEA-avustusta sukupuolivähemmistöihin kuuluvien ja heidän läheistensä terveyden ja hyvinvoinnin edistämiseen n. 260 000 euroa vuodessa. Seta jakaa osan saamastaan valtionavustuksesta edelleen jäsenjärjestöilleen."
"Määrärahat: Setan valtionavustukset ovat liikkuneet noin 700 000 – 800 000 euron välillä vuodessa. Esimerkiksi vuosina 2023 ja 2026 Setan saamat STEA-avustukset ovat olleet yhteensä lähes 800 000 euroa vuodessa."
Lähde: Google AI
Pirkanmaan Seta Ry saa vuodelle 2026 184.450 euroa ja Seta Ry saa 605.660 euroa eli yhteensä liki 800.000 euroa.
Lähde: https://www.threads.com/@pekkaaittakumpu/post/DXHbgMJjFRW/setan-avustusta-on-kutistettu-mutta-se-sai-silti-vuodelle-liki-valtion-eli
- Anonyymi00030
Meillä ne luokassa puhui kitaran kaulasta että se kuvaa kyrpee, aha joo joo empä osanut yhdistää.
- Anonyymi00033
Täysin lapsellista ja naurettavaa tehdä tuollaisia korrelaatioita. Jos menet rakennusalalle töihin niin kuulet noita juttuja ihan tarpeeksi. En edes käsitä brähhäh..!
- Anonyymi00034
Setan toiminnasta Suomen peruskouluissa olisi tehtävä täydellinen virallinen selvitys!
- Anonyymi00036
Valtaosalle yleisöstä se on hämärän peitossa mitä pride-liike kohdistaa ala-asteikäisiin pieniin lapsiin Suomen peruskouluissa. Tämä olisi selvitettävä perusteellisesti virallisen ja perusteellisen selvityksen muodossa.
Pyritäänkö pieniä lapsia aktivoimaan seksuaalisesti ennen aikojaan, jotta heistä tulisi helpompia hyväksikäytettäviä ja raiskattavia? - Anonyymi00037
Anonyymi00036 kirjoitti:
Valtaosalle yleisöstä se on hämärän peitossa mitä pride-liike kohdistaa ala-asteikäisiin pieniin lapsiin Suomen peruskouluissa. Tämä olisi selvitettävä perusteellisesti virallisen ja perusteellisen selvityksen muodossa.
Pyritäänkö pieniä lapsia aktivoimaan seksuaalisesti ennen aikojaan, jotta heistä tulisi helpompia hyväksikäytettäviä ja raiskattavia?Tilanne on todella järkyttävä, koska vanhemmat eivät tiedä mitä kouluissa heidän lapsilleen tapahtuu.
- Anonyymi00038
Ei kannata mennä tunneille.
- Anonyymi00041
Ei mikään ihme kun Suomessa äärioikeisto marssii kaduilla kilometrin pituisissa lippukulkueissa..
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid1701114En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene45753Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi27723Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.137708- 44669
- 67635
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l208621Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää164602Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni36590Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal52580