Käytättekö kademlia verkkoa? Emulessa.
Kaveri sano että lataukset tulee nopeemmin mutten ole mitään nopeutumista huomannu. Mistä johtuu ja mikä se kademlia edes on?
Jos joku jaksaa selittää niin pusu ja papukaijanmerrki.
Kaveri sano että lataukset tulee nopeemmin mutten ole mitään nopeutumista huomannu. Mistä johtuu ja mikä se kademlia edes on?
Jos joku jaksaa selittää niin pusu ja papukaijanmerrki.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Käytän toki muulissa kadmelia verkkoa ,no mikä sitten on kadmelia no melkeinpä sä sen itse jo sanoitkin ,se on emulen uusi verkko ei mitään sen ihmeellisempää ,ja ainakin nämä emule morph versiot käyttää järjestään tätä uutta kadmelia verkkoa edonkey verkon ohella .itse verkolla ei ole nopeutta lisäävää tai vähentävää vaikutusta ,ainoastaan sillä että kuinka monella on sama tiedosto latauksessa ja millä nopeudella ne sitä sitten haluavat lähettää muille perässä tuleville lataajille.
Kyllä kademlia mielestäni nopeuttaa latausta, ja lisää lähteitä. Esim. joku harvinainen tiedosto, jossa normaalilla palvelinkäytöllä olisi vain muutama jakaja, mutta kun laittaa kad:n päälle, jakajiin ilmestyykin parikymmentä lisää.
Harmi vaan että uusi adsl-modeemini menee sekaisin kadista; kun kad on ollut noin 10 min päällä, nettiyhteys katkeaa. Olen silti pistänyt sen muutamaksi minuutiksi päälle, niin tulee ainakin näkyviin lisää jakajia, eikä luvut pienene kun kadin katkaisee, tiedä sitten vaikuttaako tämä temppuiluni mitenkään latausvauhtiin. ;)