Onkohon noi jo vapautuneet?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/riita-kotiinlahdosta-johti-paloittelumurhiin/2046790
Mäkinen ja Kosonen tuomittiin 2012 elinkautisiin, jokohan tyypit on päässeet linnasta?
Paloittelumurhaajat Vesa Kosonen ja Petri Mäkinen
10
7438
Vastaukset
- Anonyymi
Ja ämmää ei tietysti tuomittu vaikka yllytti murhaan.
Mitenkähän se matu-paloittelija, tuskinpa palautetaan edes omaan maahansa. - Anonyymi
oisko toi Mäkinen vapautunut, iha ku olis intassa
- Anonyymi
Kososella tuolloin typerä ruskea pottatukka, jota nörtit harrasti esim. 80-luvulla. Äijänkäppänä on varsinainen mätämuna, jonka paikka ainakin toistaiseksi on haista vankilan muurien sisäpuolella. Sinänsä tämä pelle ei ole pystynyt oikeisiin gangsterikaatoihin, reppana kun on...
- Anonyymi
Tämä Mäkinen on kuollut jo muutama vuosi sitten. Eli instassa oleva on joku kaima. Kosonen tuskin pääsee kovin nopeasti vielä ulos. Perinteisesti jengiläiset vähän pidempään istuvat, mutta ei sitten tiedä, miten tässä katsovat. Eiköhän jossain Riksussa ole vielä.
- Anonyymi
Petri Mäkinen Hirtti itsensä Riksun bunkkerissa vuosia sitten.
R.I.P.
- Anonyymi
Vässykkä-Vesku jäänyt oikeuden päätöksellä odotetusti sellipieruksi.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009557890.html- Anonyymi
Tiili se puree Kosostakin... Vielä täysin järjetön teko, jota yritettiin peitellä onnettomasti. Kyseessä vaarallinen paskiainen, jonka vaarallisuutta onneksi vähentää hänen ilmeinen TYHMYYS.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tiili se puree Kosostakin... Vielä täysin järjetön teko, jota yritettiin peitellä onnettomasti. Kyseessä vaarallinen paskiainen, jonka vaarallisuutta onneksi vähentää hänen ilmeinen TYHMYYS.
Sisäinen olemus vastaa ulkoista tällä Veskulla. Jossain valokuvassa, missä istuu siippansa kanssa, näkee selvästi minkälaiset simpanssin hörökorvat hänellä on, kun on ajeltu kaljuksi. Huulet ikäänkuin törröttää ulospäin tyytyväisyydestä tällä mausteruokanaamalla. Varsinainen PAVIAANI punotuksineen! 😆
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tiili se puree Kosostakin... Vielä täysin järjetön teko, jota yritettiin peitellä onnettomasti. Kyseessä vaarallinen paskiainen, jonka vaarallisuutta onneksi vähentää hänen ilmeinen TYHMYYS.
Mitä tyhmempi ja impulsiivisempi apina , sitä vaarallisempi yleensä. Ei osaa ajatella tulevaisuutta vaan toimii kuin eläin.
- Anonyymi
Olin Vesan kanssa ala-asteella muutaman vuoden samalla luokalla. Vähän villi poika, mutta ihan kiva. Vesa ei esim. koskaan kiusannut ketään.
En ihmettele, että Kososen veljeksille kävi kuin kävi. Kotioloissa ei ollut kehumista ja isäpuolet vaihtui tiuhaan.
Surullista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5258884Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1606134Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3595155Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664739Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s984341Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664043SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1843922- 911848
- 1031394
- 47959