Hauska outo sattuma

Anonyymi-ap

Viime yönä näin unta,jossa olin työkaverin luona. Siellä oli jotkut juhlat. Kun heräsin ihmettelin miksi työkaveri tuli uniin. En ole oikeassa elämässä hänen luona vieraillut. Avasin facebookin ja facebooki ilmoiitti,että jollain kaverilla on syntymäpäivä. Kun katsoin kuka se oli, oli se henkilö juuri se työkaveri, josta näin unta. En muistanut,että hänellä on tänään syntymäpäivä enkä sitä paljonko täyttää. Hän oli täyttänyt 50 vuotta.

4

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minulla on paljon ollut unia, jotka toteutuvat, eivätkä ne ole sattumia. En osaa edes ajatella, että unimaailma olisi jotenkin erillään todellisuudesta.

      Hämmästelin, kun tulin katsomaan tätä osiota, että miten mahdottoman pieni valikoima täällä on eri ilmiöistä - todellisuudessahan ilmiöitä on ihan valtava määrä.

      Ja siksi toiseksi ne kaikki ovat tämän päivän tieteen mukaan jopa luonnollisia.

      Esimerkiksi 'kummittelu' on jotenkin vanhanaikainen ajatus.

      Jos olet tilassa, jossa on henkilö kuollut, voit tietysti olla häneen yhteydessä tai hän ottaa yhteyttä - aukaisee oven, sytyttää valoja tai sellaista, mutta 'kummitelee' kuulostaa jotenkin hassulta.

      Täytyy jotenkin sulatella tätä asiaa.

      Kysehän on vain ilmiökentästä, jossa läsnä ovat samaan aikaan kaikki ajat. Toinen asia on sähkö ja energia - TV aukeaa kun kävelet ohi. Kummitteleeko se?!

      Minusta on kaikista mielenkiintoisinta, että näillä ilmiöillä on selvästi 'oma tahto'. Onko todella niin, että sinun pitäisi mennä oikeasti tavaroiden luo, eikä ne tule sinun luo?

      Kuka kulkee se matkan? Sinä kauppaan maitotölkin luo, vai se maitotölkki kaupasta sinun luo? Eihän sillä ole merkitystä.

      Olen viime aikoina päätynyt käyttämään jälkimmäistä, koska jos menen niiden luo kauppasn, ja ne tulee samaan aikaan minun luo, niin kaikkea on kaksin kappalein. Ei siinä ole mitään järkeä.

      Kadonneet tavarat on oma lukunsa, ärsyttävää, kun ne menevät mustaan sukkoon, ja yht äkkiä muka ilmestyvätkin kuin ne olisivat siinä sina olleet. Olet varmasti kokenut. Kun se on kadonnut, turha etsiä, mutra anna sille tarkka aika ja paikka, että mihin ja koska sen on palattava takaisin.

      Olipa hauskaa - laitoin kerran sellaisen ahtaan paikan, että ei varmasti mahdu!

      Oli hilpeää todeta, että miten se oli itsensä sinne sukkuloinut. No voi, näitä on niin paljon... Töytyy nyt sulatella tätä 'magia, ufo, kummittelu' -ajattelua endin...

      Te olette jotenkin ajasta mahdottoman paljon jäljessä. En edes tiedä - ole varma - jos kertoisin enemmän, niin pystyisittekö te ymmärtämään että miten normasleista asioista on oikeasti kyse?!

      • Anonyymi

        Pahoittelen kirjoitusvirheitä, jotenkin tämä kone käy nyt tavallists pahemmin silmiin. Tuskin näen mitä kirjoitan,mutta jos kiinnostaa, voin kertoa enemmän.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pahoittelen kirjoitusvirheitä, jotenkin tämä kone käy nyt tavallists pahemmin silmiin. Tuskin näen mitä kirjoitan,mutta jos kiinnostaa, voin kertoa enemmän.

        Sen nyt vielä kerron ja tihrustan perustaksi.. Tiedettä. Materia koostuu samasta aineksesta kuin ajatukset ja liittyy siiihen.

        Katso 9 min, suomen kielinen teksti, youtube, fyysikko John Hagelin, Tietoisuus ja suuri yhtenäiskenttä, niin pääset jyvälle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sen nyt vielä kerron ja tihrustan perustaksi.. Tiedettä. Materia koostuu samasta aineksesta kuin ajatukset ja liittyy siiihen.

        Katso 9 min, suomen kielinen teksti, youtube, fyysikko John Hagelin, Tietoisuus ja suuri yhtenäiskenttä, niin pääset jyvälle.

        Kuittaa, jos kiinnostaa, niin kerron enemmän, seinille en välitä puhua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      273
      1660
    2. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      37
      1532
    3. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      21
      1370
    4. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      96
      1316
    5. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      6
      1217
    6. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1047
    7. Minä täällä vaan

      Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛
      Ikävä
      86
      950
    8. Jos haluat jatkaa tutustumista

      Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.
      Ikävä
      66
      925
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      911
    10. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      32
      900
    Aihe