Kuulin huhua että Hämpen ykkösdemarit Tarjat Filatoffel ja Vikmanska olisivat lähdössä ovikiertueelle persaukisten alueille Katumalle ja Nummelle.
Tarkoitus olisi jakaa köyhille rasvaisia makkaroita, kuulemma ennen ei lopeteta ennekuin ovat kööyhien suupielet rasvasta kiiltävät.
Tarkoitus olisi jakaa köyhille rasvaisia makkaroita, kuulemma ennen ei lopeteta ennekuin ovat kööyhien suupielet rasvasta kiiltävät.
Vastaukset 22
Vanhimmat
no voihan vittu mikä idea. sama pölhölä meininki jatkuu.
"Spd tavoittelee kampanjallaan miljoonaa aitoa kohtaamista kiertämällä muun muassa ihmisten ovilla. HS kysyi myös muilta suurilta puolueilta, millaisilla teemoilla ne kevään eduskuntavaaleihin lähtevät."
Kannattaa olla varovainen kenelle avaa kun nämä tättähäärät liikenteessä 😱😱😱
Mielummin jehovat jos saa toivoa.
Onneksi Filatohveli helppo tunnistaa maireasta hymystä ovisilmänkin läpi.
Kerjääminen ja kaupustelu kielletty.
Persut saa tulla, mutta ei ole pakko
En laita suuhuni kuin mustaa makkaraa.
demari
Läski persu saa tulla olen valmis
Voisiko samalla kerätä kolehtia puolueen Hämeen ongelmapojan Kiemungin taloussotkujen selvittämiseksi?
Ei tarvitse mutta Pilkkala on tuomion jälkeen tyhjänpäällä ja talousnero tarvitsee rahatukea.
Pilkkala ei ole tyhjän päällä, hänellä hv-veljien järjestämä rahakas virka. Piilokorruptiota sanovat paikalliset persut.
Eikö ihmisten aivopesu ja käännyttäminen johonkin ismiin ole kielletty? Meidän taloyhtiössä ainakin moinen kiertäminen ja häirintä on kielletty.
Täällä soi ovikello keskellä yötä. En uskaltanu avata, jos vaikka demari. Kuulu vi ttu huutoa rappukäytävästä, olikin varmaan vasemmistolaisia.
Täälläkin kuului yksi yö epävireistä Sorron Yöstä Nouskaa laulua. Demujen pamfletteja oli jätetty ilmoitustaululle.
Lartama hoitaa Suomen talouden kuntoon, katsokaa vaikka sen omat tulot viime vuodelta. On sen verran isoja rahoja siirrellyt sinne ja tonne.
Jos demari tulee ovelleni soittelemaan, niin tippuu ensimmäisestä rystylaakista.
Jos tulevat, avaan aamutakkini ja näytän 🥒jos joku niistä olisi vaikka vegaani.
Eihän niillä vaan ole huumeita mukanaan. Mokomakin jauhojengi.
Pitää olla mukana ainakin yksi transu. Muuten suvaitsematonta.
Siis tuleeko Ilari Nurminen kiertelemään ja kalastelemaan äänestäjiä myös Hämeenlinnassa?
Kyllä tulee ja vielä yhdessä Matiaksen ja Sannukan kanssa.
Niinpä kun ei ole rahaa edes oikeudenkäyntiin reppanoilla.