TA- Yhtiön vuokra-asunnossa OLEMME JOUTUNEET OSTAMAAN ITSE UUDEN jääkaappi/pakastimen.
Lisäksi joudumme nyt varastoimaan tätä vanhaa viallista/jääkaappi pakastinta asianmukaisessa varastossa. Siitäkin on lisäkuluja vuokralaiselle.
Isännöitsijä ei edes vaivautunut asuntoon katsomaan. Asiaa on "puitu" jo yli puoli vuotta eikä mitään tapahdu. Sähköposteja/puheluita kymmenittäin, mutta kukaan ei hoida asiaa suoraselkäisesti kuntoon kuten laki sanoo.
VUOKRANTAJAN VASTUU KODINKONEISTA :
Vuokranantajan velvollisuudet kattavat asunnon perustarvikkeet: vuokranantajan on yleisesti ottaen pidettävä huolta siitä, että asunnossa on toimiva jääkaappi, pakastin, liesi ja mahdolliset muut kiintokalusteet, jotka kuuluivat huoneistoon sitä vuokrattaessa. Jos joku laitteista rikkoontuu normaalissa käytössä, on vuokranantaja velvollinen korjauttamaan sen tai hankkimaan uuden mahdollisimman pian.
Tätä TA-Yhtiössä ei noudateta.
Miettikää tarkasti ennenkuin vuoraatte asunnon kyseiseltä yhtiöltä.
Vuokra-asunto
Anonyymi-ap
1
501
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3792918SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis662314Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781979Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis801655- 1401562
- 691179
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li11978Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön264975- 40844