Onko tarvinnut vaihtaa SIM-korttia?

Anonyymi-ap

Puhelimessa DNA-prepaid, jota lataillut. Nyt tullut viesti, että SIM-kortti pitäisi vaihtaa - kannattaako vaihtaminen vai onko helpompaa mennä hakemaan uusi prepaid kaupasta?

5

1946

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan se tietysti helpompaa (ja tulee halvemmaksikin) ostaa uusi liittymä jos ostokauppa/r-kioski on dna-kauppaa lähempänä. Mutta jos haluaa säilyttää liittymänsä nykyisen puhelinnron, niin pitää vaivautua menemään sinne dna-kauppaan ja maksaa vielä se kymppi siitä vaihdosta.

      https://tuki.dna.fi/org/dna-fi/d/dna-prepaid-sim-kortin-kayttoika/

    • Anonyymi

      Onnistuuko vaihto ilman tunnistautumista? Ei ole mitään virallista/hyväksyttyä läpyskää ollut näköjään enää vuosiin.

      • Anonyymi

        Kyllä sen pitäisi onnistua siellä dna-myymälässä. Sinne vaan, niin siellähän se viimeistään selviää. Vain jos haluaa dna:n asiakaspalvelun kautta tilata uuden sim-kortin postin toimesta kotiin kannettuna, pitää rekisteröityä.


    • Anonyymi

      Voihan sen vaihtaa mutta numero vaihtuu myös.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe