Venäläisten haudat Suomessa

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009347505.html

Venäläisten haudat Suomessa tuhottava, kuten esimerkiksi Kirkkonummella Upinniemen tien varressa joukkohauta.
Pyöräkuormaajalla vaan tasaiseksi. Jos kerran Venäjällä tuhotaan suomalaisten haudat niin silmä silmästä.
2315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ensin kyllä kannattaa käydä merkkaamassa noi haudat, joko kusemalla päälle taikka vääntämällä tortut muistokiville.

Äänestä

Osoittaa venäjän hallinnon ja kansanosien suomi vihaa, heihin ei voi luottaa missään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009347505.html

Venäläisten haudat Suomessa tuhottava, kuten esimerkiksi Kirkkonummella Upinniemen tien varressa joukkohauta.
Pyöräkuormaajalla vaan tasaiseksi. Jos kerran Venäjällä tuhotaan suomalaisten haudat niin silmä silmästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu